A+ A A-

Poslední komentáře

PŘIDÁVEJTE ZAJÍMAVÉ NÁZORY, UKÁZKY, KTERÉ VÁS ZAUJALY ETC.
UPOZORŇUJEME, ŽE PŘI PŘEKROČENÍ OBECNÉ MÍRY SLUŠNOSTI PŘESTÁVÁVAJÍ FUNGOVAT PRAVIDLA DEMOKRACIE A NEMILOSRDNĚ SMAŽEME KAŽDOU PRIMITIVNÍ VULGÁRNOST, PROJEVY NACIONALISMU, FAŠISMU, XENOFOBIE A RASISMU.

Poslední komentáře

 • Průzkum i praxe prokazují stálou korupci a neuvěřitelnou prodejnost mezi novináři i kritiky

  JAn
  místopředseda Rady Českého rozhlasu Tomáš Kňourek (podtrhuje, že jde o jeho osobní postoj, nikoliv stanovisko Rady ČRo) Lidé budou stále více využívat alternativní zdroje informací do té doby, dokud jim hlavní mediální proud bude lhát, manipulovat s informacemi, zatajovat je, zkrátka razit pouze jednu vytyčenou "správnou" cestu. Hlavním problémem médií tak jsou již zcela neskrývaný aktivismus některých novinářů, jejich práce se zdroji informací a s tím související autocenzura.
   
 • Porovnejme časopis Sluníčko včera a dnes. Žádné hezké čtení to není

  Dana
  Když jsem viděla Rumcajse našeho velikána Radka Pilaře na obálce, toho kdysi opravdu výborného časopisu, bylo mi za pana Pilaře stydno. Co to jsou za lidi, nevzdělaní a tupí, když jsou ochotni pustit do světa a pro děti takovou hrůzu.
   
 • Porovnejme časopis Sluníčko včera a dnes. Žádné hezké čtení to není

  Jana
  Není co dodat. Sluníčko se nedá kupovat stejnějako ostatní Časopisy. Koupit dětem takový hnůj může jen hloupý člověk.
   
 • Porovnejme časopis Sluníčko včera a dnes. Žádné hezké čtení to není

  John
  CITUJME JAROSLAVA PROVAZNÍKA: Na svou minulou vysokou literární a výtvarnou úroveň už dávno rezignovala Mateřídouška (šéfredaktorka Pavla Kaplová, grafická úprava Kristýna Premusová). Nejinak je na tom i časopis pro nejmenší Sluníčko (šéfredaktorka Eva Bavorová, grafická úprava také Kristýna Premusová). Abych byl spravedlivý, oba tyto tradiční časopisy, které dnes vydává CN Invest, se nepohybují v oblasti katastrofálního nevkusu a diletantismu, jako tomu bylo v nejtemnějších érách Mateřídoušky po rozprášení původní redakce v roce 2002, ale bohužel jsou bez výraznějšího výtvarného i textového nápadu. Sázejí hlavně na hry, hádanky, návody atp. a stejně jako většina ostatních periodik jsou proloženy otevřenými reklamami (v případě Mateřídoušky zhruba ze čtvrtiny, v případě Sluníčka o trochu méně).
   
 • Zdeněk Mahler. Proč někdo chce tak urputně měnit historii českou

  black
  pan Mahler je velmi vzdělaný muž a vždy ví o čem mluví a já si tohoto člověka velice vážím i jeho názorů
   
 • Zdeněk Mahler. Proč někdo chce tak urputně měnit historii českou

  Rasken
  Nikdo. Byl to hrabě. ;-)
   
 • Sedm neuvěřitelných paradoxů vydávání knih v české kotlině

  Sofie
  Tak to je asi úkol pro ministerstvo kultury a jeho nějaké komise a úřady, nebo ne? Hlavně aby z toho zase nevyšel nějaký nápad, jako třeba vybírat poplatky za každé půjčení knihy z knihovny nebo něco podobného.
   
 • Žižek Slavoj, Jednou jako tragédie, podruhé jako fraška aneb socialismus selhal a kapitalismus krachuje

  JAn
  Žižek je svým způsobem génius. Vzdělaný a sečtělý člověk, který skutečné umí nacházet souvislosti.
   
 • Tibetská kniha mrtvých. Co se děje při umírání a co nastává po smrti

  JAn
  Na tomto místě bychom měli zmínit další rozšířený omyl: V Tibetě je zemřelému předčítáno (dříve recitováno z paměti) z Tibetské knihy mrtvých - Bardo thedol (jíž jako první u nás přeložil Fráňa Drtikol). Samotná vadžrajána - Tibetský budhismus je pro tento aspekt nazýván též mantrajánou. S tímto termínem se pak můžeme setkat například ve vynikající, leč již postarší knize Vincence Lesného Buddhismus. Podle lidové tradice by mělo předčítání přispět zemřelému k jeho řízené lepší inkarnaci. Avšak skutečný význam je zcela odlišný. Recitování knih v podobě manter umožnilo zachovat stará učení do doby příchodu někoho, kdo bude rozumět významu. A podíváme-li se kriticky na současné výklady a praxi Tibeťanů, musíme konstatovat, že nerozumějí. My však vlivem meditační praxe Učení Fráni Drtikola - cvičení čakramů, které je klíčem k praxi tummo - základní praxi tantrické cesty Šesti jóg Náropy v kombinaci s netantrickou praxí nemyšlení v podobě Velkého Symbolu Majtrípy, skutečný smysl a význam ...
   
 • Proč některé učitelky dávají pětky nadaným dětem za to, že nezapadají do davu

  Jana
  Typická ukázka, kam v mnohem větší míře povede inkluze ve školství.
   
 • Průzkum i praxe prokazují stálou korupci a neuvěřitelnou prodejnost mezi novináři i kritiky

  Nedomansky Karel
  Vynikající reakce na hloupý článekj Horáka z Lidovém. http://www.zvedavec.org/komentare/2017/03/7212-lidovky-cituji-zvedavce-jako-desinformacni-zdroj-aniz-si-overily-fakta.htm
   
 • Živé stříbro, biografie Juraje Jakubiska

  Kamil
  Tragická průměrnost filmu Bathory je bohužel smutnou tečku geniálného režiséra za jeho světovou tvorbou.
   
 • Ďábel je taky jenom člověk aneb Zoufalství humanitních studií ve čtyřech pidiodstavcích

  John
  Jo, vynikající kniha a "právem mainstreamem opomíjená" :o) Klára má vkus. Malá ukázka... „Na knihy zapomeň. Podívej se na indicie, Jakobe. Auerbach se za každou cenu snaží získat tvou duši. Manipuluje tebou a tvým okolím. Provádí čarodějnictví. Disponuje nezměrným množstvím peněz. A jen tak mimochodem leží jeho existence v tmách.“ Udiveně vzhlédnu. „Ty jsi to nevěděl? Trochu jsem pátral. Na internetu najdeš několik Antonů Auerbachů, tvůj zámožný pacient ale mezi nimi není. Muž, který údajně žongluje s milliony, je naprosto neznámý? Dokonce i ve světě obchodu? To je přece zvláštní, nemyslíš?“ Roberto olízne papírový útržek špičkou jazyka a dokončí opravu cigarety. „Já ti nevím,“ řeknu. „Pro tebe jako pro kněze je nasnadě, že ďábel existuje. Ale já jsem psycholog. Já věřím v to, že lidé si nosí svoje propasti v sobě.“ Roberto si zapálí cigaretu a zhluboka vdechne kouř. „A právě tenhle postoj se ďáblovi ohromně hodí, Jakobe. On totiž nechce, aby v něj lidé věřili. Pro něj je dokonce nejlepší ...
   
 • Zdeněk Mahler. Proč někdo chce tak urputně měnit historii českou

  Scotty
  Dr.Martens je placený s pochybovač neboli troll, tp jsme to dopracovali, jsou placení z našich daní proti nám tak takhle daleko se nedostali ani zlý komančové za kterých jsme měli aspoň právo na bydlení a ne 130 tisíc bezdomovců 2 milióny exekucí od západních lichvářských úvěrovek, jen díky jejich dluhovým pastím a podvodům máme 73 tisíc důchodců v exekuci a dva milióny lidí na hranici chudoby, jen za rok 2015 spáchalo u nás 1624 lidí sebevraždu, Dr. Martens nebylo to z radosti ale s existenčních problémů.
   
 • Záhadná dívka s pomeranči a nejčtenější kniha desetiletí

  Květa Sedláčková
  Ke komentáři Evky: Sophiina volba (1979) je psychologický román a je to nejznámější dílo Williama Styrona. Jostein Gaarder napsal Sofiin svět, román o dějinách filosofie.
   
 • Měsíční pahorek v dlani, fascinující příběh z francouzské Provence

  Jana
  Díky za upozornění! Byl to dvoudenní únik že současnosti. Úžasný zážitek!
   
 • Nejlepší veřejnoprávní Česká televize zásadně nemanipuluje s divákem

  ad Petr Žantovský
  Nedávno měli v Událostech, komentářích jako hosta Marka Bendu a moderátor o něm hovořil jako o zkušeném parlamentáři, čímž chtěl asi vyjádřit, že je v Parlamentu už dlouhá léta. No ale parlamentář je osoba, zpravidla voják, která je vyslána svým velitelem, aby vyjednávala s nepřítelem, například ohledně dočasného zastavení palby nebo výměny zajatců. Jde o chráněnou osobu podle obecného válečného práva, jíž Marek Benda nikdy nebyl a asi nikdy nebude
   
 • Óda na radost Friedricha Schillera je asi nejznámější zhudebněnou básní

  Milena
  Sociální demokraté v Brně zahájili slet. Delegáti si vyslechli českou hymnu a moderátorka Petra Tuháčková v ČT už už chtěla zahájit komentář ke sjezdu, když se spustila Óda na radost, báseň zhudebněná Ludvigem van Beethovenem, ze které se později stala hymna EU. Tuháčková otevřela ústa a... „Teď ale zní ještě hymna Slovenské republiky,“ ohlásila českotelevizní žena bez uzardění, když odezněly první tóny Ódy na radost. Když skladba dozněla, dáma nepovažovala za nutné svůj ostudný přešlap opravit a poklidně pokračovala dál.
   
 • Nejlepší veřejnoprávní Česká televize zásadně nemanipuluje s divákem

  Milena
  Sociální demokraté v Brně zahájili 10.3.2017 slet. Delegáti si vyslechli českou hymnu a moderátorka Petra Tuháčková v ČT už už chtěla zahájit komentář ke sjezdu, když se spustila Óda na radost, báseň zhudebněná Ludvigem van Beethovenem, ze které se později stala hymna EU. Tuháčková otevřela ústa a... „Teď ale zní ještě hymna Slovenské republiky,“ ohlásila českotelevizní žena bez uzardění, když odezněly první tóny Ódy na radost. Když skladba dozněla, dáma nepovažovala za nutné svůj ostudný přešlap opravit a poklidně pokračovala dál.
   
 • Co je to ta demokracie, Kefalín? Stručná historie, která vysvětluje o čem je dnešní svět

  John
  Nástroje demokracie existovaly ve Švýcarsku na úrovni kantonů (kantony jsou svrchované celky tvořící švýcarský federální stát) již v 15. století. Například v kantonu Graubünden si několik obcí mohlo od feudální vrchnosti koupit svobodu a založit vlastní soudy. Aby nově nabytou svobodu dokázaly ochránit před nepřáteli, sloučily se do několika spolků, které zajišťovaly autonomii a sebeurčení místních komunit. Tento konfederativní systém vyžadoval meziregionální koordinaci. Tu zajišťovali vyslanci, kteří chodili od vesnice k vesnici a nosili batohy plné dokumentů, aby mohli uzavírat dohody o společných záležitostech. Tito vyslanci se pak vraceli s vyjednanými dohodami a předkládali je občanům své vesnice, kteří je buď přijali, nebo odmítli. Odtud pochází výraz „referendum“ (latinsky: „re“ = „zpět“, „ferre“ = „přinést“). Podobné postupy byly v pozdním středověku zavedeny rovněž v kantonech Valais a Giarus. Z toho vyplývá, že „referenda“ byla používána dlouho před vznikem Švýcarska jako ...