A+ A A-

Nechci žádný špionážní Kindle. Lepší je ohebná e-čtečka, která mě neomezuje

Zdá se, že uměle vytvořený poprask kolem Kindle v Česku pomalu hasne. Začinají se objevovat nové a mnohem modernější čtečky, které Kindle předstihuje v mnoha směrech. Ečtečka Wexler je pro mě  volba víc než jasná. Nepotřebuji Kindle, který mě kontroluje, stahuje moje data o tom co dělám a jsem většinou závislý na jeho službách. Chci ečtečku, která mě neomezuje.

První je typ Wexler Flex One, který má šestipalcový  pružný!!! e-ink displej od společnosti LG s rozlišením 1024×768
(běžné rozlišení u jiných čteček je 800x600). Displej něco vydrží a proti poškrábání dostanete v balení praktický obal na přenášení. Už na první laický pohled je jasné, že vydrží víc jak Kindle, protože ji můžete dát kamkoliv, třeba do zadní kapsy. Ohne se, ale nezničí se. Kidle by vám hned prasknul, což jsem už několkrát viděl na vlastní oči. poprvé si kamarádka na Kindle sedla a ohla ho hodit rovnou do koše a podruhé další známé Kindle spadl na zem. V koši skončil taktéž.

Navíc je čtečka velmi lehká má 110 gramů a zároveň je tenká od 4mm do 10mm a to v místě, kde je USB konektor. Přes něho můžete nahrávat eknihy a dobíjet. Ze zcela praktických důvodů nemá WIFI, které stejně používa jen 10% uživatelů čteček a ani ti ji nemusí nutně mít. WIFI je jen jeden z marketingových důvodů jak prodražit ečtečku.
Má 8Gb paměti a podporuje bez problému formáty: FB2 / PDF / TXT / RFT / DOC / CHM / HTM / HTML / EPUB / DJVU. Většinu formátů stačí do čtečky nahrát a o konverzi se už nemusíte starat.

Jedná se o čtečku používající šetrný displej pro oči, kdy text vypadá jako tištěná kniha - obrazovka na bázi elektronického inkoustu, která je kontrastní i na tom největším sluníčku a má velmi nízkou spotřebu energie, díky čemuž čtečka vydrží až týdny čtení na jedno nabití.

Komentáře  

# Pavel 2015-07-17
Mám už asi 2 roky Kindle čtečku a vím moc dobře že šmíruje o stošest. Nikdy proto nezapínám wifi, opravdu nestojím o to, aby Amazon čuměl do mého soukromí. Víceméně se všichni shodují na tom, že Amazon sbírá o čtenářích příliš mnoho dat, po kterých mu nic není a která jsou ryze privátní.
Citovat
# Kamil 2014-07-14
Osobně jsem chtěl koupit Kindle 3, ale vždycky mě odradila nějaká kauza (mazání knih, odstraňování knih, atd.). To je hlavní příčina, která mne odrazuje.
Citovat
# Míra 2013-04-10
Je fantastické, že jsou mezi námi moudří lidé, kteří nepatří mezi statisíce uživatelů, kteří nejsou tak chytří jako oni. Problém není ve čtečce Kindle ani ve společnostech jako je Amazon, pánové... dřepíte u internetu a blafete tu o bezpečnosti... nepoučujte a zamyslete nad tím, kolik dat si z vašeho pc běžícího pravděpodobně na něčem od Microsoftu za tu dobu odešlo od vás
Citovat
# Radek 2015-09-19
Konecne rozumny prispevek. Autor clanku nevi o cem pise.
Citovat
# John 2013-04-10
Klasická ukázka demagogie. Článek je o voze a vy o koze. Článek nebyl o stahování dat obecně, ale o Kindle, která stahuje bez vašeho vědomí data a vy za to ještě platíte. Na rozdíl od PC ale nemůžu stahování do Amazonu ničím ovlivnit a to je podstatný rozdíl. Prostě Kindle je skutečný šmejd!!!!
Citovat
# JosefK 2013-01-01
No nevím, jestli zrovna tato čtečka je ta pravá, ale Kindle je ještě horší, Je pravda je že vám stahuje data a vůbec se vás neptá. Kecy o tom, že musíte dát souhlas neplatí. Microsoft, Google ani Facebook se vás na nic neptá a stahuje si co chce přímo z vašeho počítače. Osobně hci mít něco, kam nikdo jen tak nemůže a Kindle to určitě není.
Citovat
# Kamil 2012-12-11
Když psali, že Kindle stahuje s ečteček data a dál s nimi pracuje ani mě to nepřekvapilo. Osobně bych si tuhle čtečku nekoupil, nevidím jediný důvod být váazaný na nějakou obloudnou společnost. Problém je to stejný jako u Facebook nebo Google. I bez Kindle se dá v klidu žít a existuje mnoho lepších čteček než je Kindle.
Citovat
# KarelP 2012-12-10
Podle toho, jak silná je masážní reklama, by Kindle mělo mít půl republiky. Osobně ale neznám nikoho, kdo to používá. Všichni čtou papírové knihy nebo maji A4 čtečku, která je mnohem praktičtější než Kndlemrňous. Jo a s tím špinážní je to pravda. Kindle si od vás kopíruje kde co a neptá se.
Citovat
# Ala 2012-12-10
Pravda, Kidle je ksindl, jsou mnohem kvalitnější čtečky.
Citovat
# Pavel 2012-11-13
Kindle stoji na zaplacené a podplacené propagaci, Dokonce i Lupa se snaží ten křáp prosazovat, až je to opravdu směšné. Holt jsou tam mladí kluci, trochu hloupí a když jim někdo dá do ruky knížku o prezidentovi Buschovi nebo Kindle, jsou schopni pět ódy jak ve starém Řecku.
Citovat
# Marek 2012-09-27
Ono je to tak. Tak když někdo moc propaguje třeba Kindle, tak asi něco nebude v pořádku, že?
Citovat
# Petr 2012-09-27
Je spousta lepších čteček neý je Kindle. Kidle je navic malý a nejdou na ně číst pdf, což je úplně k ničemu.
Citovat
# Jana 2012-09-27
mám raději klasickou knížku, Když dočtu, dám ji do knihovny a mám ji pořád na éčích. Kindle je o ničem, nic osobního, A ještě vám čumí celá tramvaj přes rameno co čtete.
Citovat
# Milan 2012-09-27
Kindle nesnasim, naprostý souhlas!
Citovat