ferda mravenec tokyo sekora

Výstava mapující dílo ilustrátora, novináře, spisovatele a komiksového autora Ondřeje Sekory, který dal českému komiksu a dětské literatuře legendární postavu vynalézavého Ferdy Mravence.

Kdy: 19. 7. – 13. 9. 2019
Kde: Galerie Českého centra Tokio

Výstava, kterou České centrum Tokio pořádá k oslavě 120. výročí od narození Ondřeje Sekory (1899-1967), japonským návštěvníkům představí Sekorovy ilustrace, stripy, komiksy či novinové reportáže a fotografie z autorova života.

ferda mravenec sekora cizi jazyky

Hlavní část výstavy tvoří knihy a komiksy prezentující Sekorova nejznámějšího hrdinu – Ferdu Mravence. Toho si budou moci návštěvníci přiblížit také díky loutkám, kterými výstavu doplnilo divadlo Přerovský Kašpárek.

ČESKÁ CENTRA
Česká centra jsou agenturou Ministerstva zahraničních věcí pro propagaci České republiky v zahraničí. Na mezinárodním poli prosazují zejména české kulturní a kreativní průmysly a zaměřují se také na oblast vědy, výzkumu a inovací. Síť českých center působí ve 24 velkoměstech na třech kontinentech. Ročně pořádají více než 2300 akcí ve světě, které osloví přes 2,8 mil. zahraničních návštěvníků.

sekora ferda mravenec dve kresby

Více o výstavě v Japonsku:
V Japonsku objevují Ondřeje Sekoru a Ferdu Mravence jak děti tak dospělí

Internetová stránka akce:
https://tokyo.czechcentres.cz/cs/program/detail-akce/ferda-mravenec-a-jeho-tvurce-ondrej-seko1/