hejlova katerina spisovatelkaKateřina Hejlová (původně psala pod jménem Katty Joyce) (*29. 2. 1984, Litoměřice)

spisovatelka

Po ukončení základní školy s rozšířenou výukou jazyků absolvovala všeobecné gymnázium. Nadšení pro jazyky a literaturu ovlivnilo i výběr vysoké školy – stala se studentkou Literární akademie Josefa Škvoreckého v Praze. Splnila si tak dvě velká přání: studovat společně literaturu i tvůrčí psaní. V jejím případě se tak stalo pod vedením Pavla Vernera, Milana Uhdeho a Ivony Březinové. Poslední jmenovanou si pak zvolila za svou mentorku. Akademii v červnu roku 2009 dokončila a získala titul magistr umění.

První pohádku vytvořila se svou kamarádkou. První fejeton vyhrál literární soutěž a první samostatná kniha jí vyšla v roce 2009. Čtvrtým rokem žila s přítelem v Irsku, které se stalo její bezbřehou studnicí nápadů a inspirace. V současné době žije v Anglii.

Vlastní knihy
Angelina Jolie& Brad Pitt: Společný příběh (2009)
Zabijte je všechny! (2010)
Hugh Laurie: Nespokojený melancholik (2010)
Vraž ho tam a Noční můry nespí (2011)
Fimbul (2011)
Fucking, loving Ireland (2014)

Společné publikace
Zuby nehty - povídka Poslední metro (2007)
Tisíc jizev - povídka Trojná bohyně (2008),
Ruce vzhůru - povídka Vražda v lodní kajutě (2009)
Nahoře bez... a dole taky (2010)

 

 

Inspirující myšlenky...

"...Otázka zní: Je a byl kdy člověk vůbec schopen štěstí? Člověk jistě, jako každý živoucí tvor, ale lidstvo nikoliv. Celé neštěstí člověka je v tom, že byl nucen se stát lidstvem nebo že se jím stal příliš pozdě, kdy byl už nenapravitelně diferencován v národy, rasy, víry stavy a třídy, v bohaté a chudé, ve vzdělané a nevzdělané, v panující a porobené. Nažeňte do jednoho stáda koně, vlky, ovce a kočky, lišky a srnce, medvědy a kozy, zamkněte je do jedné ohrady a přinuťte je žít v tom nesmyslném houfu, jejž nazvete Společenský řád, a dodržovat společná pravidla, bude to nešťastné, nespokojené, fatálně rozklížené stádo, ve kterém se ani jeden boží tvor nebude cítit jako doma."
Karel Čapek, Válka s mloky