hejlova katerina spisovatelkaKateřina Hejlová (původně psala pod jménem Katty Joyce) (*29. 2. 1984, Litoměřice)

spisovatelka

Po ukončení základní školy s rozšířenou výukou jazyků absolvovala všeobecné gymnázium. Nadšení pro jazyky a literaturu ovlivnilo i výběr vysoké školy – stala se studentkou Literární akademie Josefa Škvoreckého v Praze. Splnila si tak dvě velká přání: studovat společně literaturu i tvůrčí psaní. V jejím případě se tak stalo pod vedením Pavla Vernera, Milana Uhdeho a Ivony Březinové. Poslední jmenovanou si pak zvolila za svou mentorku. Akademii v červnu roku 2009 dokončila a získala titul magistr umění.

První pohádku vytvořila se svou kamarádkou. První fejeton vyhrál literární soutěž a první samostatná kniha jí vyšla v roce 2009. Čtvrtým rokem žila s přítelem v Irsku, které se stalo její bezbřehou studnicí nápadů a inspirace. V současné době žije v Anglii.

Vlastní knihy
Angelina Jolie& Brad Pitt: Společný příběh (2009)
Zabijte je všechny! (2010)
Hugh Laurie: Nespokojený melancholik (2010)
Vraž ho tam a Noční můry nespí (2011)
Fimbul (2011)
Fucking, loving Ireland (2014)

Společné publikace
Zuby nehty - povídka Poslední metro (2007)
Tisíc jizev - povídka Trojná bohyně (2008),
Ruce vzhůru - povídka Vražda v lodní kajutě (2009)
Nahoře bez... a dole taky (2010)

 

 

Inspirující myšlenky...

Víme, že bílý muž naší povaze nerozumí. Je to pro něj stejný kus země jako každý jiný, neboť je cizincem, který přichází v noci a ze země si vezme cokoli potřebuje. Země mu není bratrem, nýbrž nepřítelem, a když si ji podrobí, kráčí dál. Odchází od hrobů svých otců – a nestará se. Krade zemi svým dětem – a nestará se. Hroby jeho otců a právo jeho dětí na narození jsou zapomenuty. Zachází se svou matkou, zemí, a se svým bratrem, nebem, jako s věcmi ke koupi a k drancování, prodává je jako ovce či lesklé perly. Jeho hlad pohltí zemi a nezanechá nic než poušť.
náčelník Seattle