Nevěřte všemu, co se k věření předkládá. Komenský

A+ A A-

do 15.1. / Literární a výtvarná soutěž jindřichohradecký Textík 2018

Název soutěže:
jindřichohradecký TEXTÍK – VIII. ročník
Pořadatel:
jindřichohradecké nakladatelství Jan Medek – Epika
pod záštitou Města Jindřichův Hradec a Jihočeského klubu Obce spisovatelů
ve spolupráci s Městskou knihovnou Jindřichův Hradec a Muzeem Jindřichohradecka
Pořádá:

----------------------------------
Zadání literární části Textíku:

• do 14 let – poezie – Kdyby prase mělo křídla
• do 14 let – próza – Na mostě mezi Měsícem a Sluncem
• od 15 let – poezie – Slušná báseň o neslušné věci
• od 15 let – próza – Kocourkovští nového věku

zúčastnit se je možné jen se svým vlastním dílem, jedním příspěvkem (bude přijat jen první zaslaný) délka textu max. 3x A4 textu ve Wordu, pouze na níže uvedený e-mail, dílo nebylo ještě nikde prezentováno, případné komiksy nebudou přijímány uveďte jméno, věk a kontakt (poštovní adresa, e-mail, telefon), v případě žáka nebo studenta i školu bez těchto náležitostí nebude příspěvek přijat

Jak odevzdat příspěvek:
Příspěvky přijímá v elektronické podobě pořadatel akce jindřichohradecké nakladatelství Jan Medek – EPIKA
Literární část: e-mail Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
----------------------------------

Zadání výtvarné části Textíku:

• ilustrace na téma: Ukradená vzducholoď

bez věkového omezení
zúčastnit se je možné jen se svým vlastním jedním dílem
všechny techniky mimo fotografií
dílo nebylo ještě nikde prezentováno
ilustrace se odevzdávají pouze v originálu, všechny budou tvůrcům po ukončení soutěže vráceny
uveďte jméno, věk a kontakt (poštovní adresa, e-mail, telefon), v případě žáka nebo studenta i školu
bez těchto náležitostí nebude příspěvek přijat

Jak odevzdat příspěvek:
Příspěvky přijímá pořadatel akce jindřichohradecké nakladatelství EPIKA.
Výtvarná část:
poštou nebo osobně na adrese Jan Medek – EPIKA, Miřiovského 678, 37701 Jindřichův Hradec
----------------------------------
UZÁVĚRKA SOUTĚŽE: 15. LEDNA 2018

Všechna díla literární i výtvarné části budou hodnotit odborné poroty. Obě poroty rozhodují o příspěvcích anonymně, znají do vyhodnocení pouze přidělené pořadové číslo a věk soutěžícího. Složení porot je v současné době v jednání. Přihlášením do soutěže dáváte souhlas k případné publikaci díla v knize vítězných a doporučených prací. Dále dáváte souhlas k následné prezentaci díla na závěrečném literárním večeru a publikaci příspěvku u mediálního partnera – týká se vítězných děl. Z vybraných prací účastníků soutěže opět vznikne sborník, který vydá pořádající nakladatelství. Zúčastnění autoři (literáti i ilustrátoři), jejichž dílo bude v knize otištěno, ho dostanou jako odměnu. Vítězové jednotlivých kategorií obdrží navíc i poukázky a věcné ceny, které věnují jindřichohradecké firmy. Bude udělena i Cena Města Jindřichův Hradec. Vyhlášení výsledků proběhne 5. dubna roku 2018. Místo a čas budou včas oznámeny.
----------------------------------
Nakladatelství Epika pod záštitou města Jindřichův Hradec a Jihočeského klubu obce spisovatelů vyhlašuje VIII. ročník autorské literární soutěže jindřichohradecký Textík. Soutěží se v oboru próza, poezie a ilustrace.

Mediální partneři:
Jindřichohradecký deník
Jindřichohradecký Zpravodaj
Český rozhlas
www.citarny.cz
JHTV

OBRAŤE LIST A ČTĚTE DÁL... Jindřichohradecký textík

Komentáře  

# Alžběta Pavlíčková 2018-01-15
FIRMA
Charlie vstávej, “ volala na mě máma z kuchyně. Otevřel jsem oko, pak druhé a uviděl jsem na nástěnce veliký nápis SCHŮZKA. Ihned mi došlo, že jsem zaspal.
Vyletěl jsem z postele, jako kdyby mě kousl krokodýl a utíkal do koupelny, kde jsem si vyčistil zuby, došel na záchod a učesal si to moje hnízdo na hlavě. No neříkejte, že ho taky po ránu nemáte, když pracujete dlouho do noci! Když jsem se konečně oblékl a utáhl si kravatu, vyběhl jsem z bytu s koláčem od mámy v ruce. Taky vám přijde, že výtah jede hrozně pomalu, když chvátáte? To bych tam byl po schodech rychleji, říkal jsem si pro sebe.
Vyběhl jsem na ulici a zastavil první taxík, který jsem viděl. Řekl jsem mladíkovi, o kterém jsem pochyboval, jestli je plnoletý a má vůbec řidičák, aby mě dovezl do města Oxford. Mladík se mě zeptal, co tam budu dělat.Odpověděl jsem mu rychle a bezmyšlenkovitě, že tam mám domluvenou schůzku. Byl jsem nervózní a neměl jsem chuť se vybavovat s chlápkem s kšiltovkou dozadu a žvýkačkou v puse, kterou převaloval ze strany na stranu, a ještě se u toho blbě tvářil.
Konečně jsme byli tady, v Oxfordu. Jen jsem vystoupil z taxíku, hned to na mě dýchlo atmosférou velkého města. Rychle jsem se vzpamatoval a utíkal jsem k veliké prosklené budově. Vešel jsem dovnitř přes čidlo, které už dlouho nefunguje. Došel jsem do kanceláře, kde už na mě čekali dva muži v oblecích. Slušně jsem je pozdravil, omluvil se za pozdní příchod a přednesl jsem jim můj návrh. První muž v červené kravatě řekl, že je to v pořádku a že se mu to také stává, že mu nezazvoní budík. Ale ten druhý muž v modré kravatě se netvářil moc nadšeně ani spokojeně. Na obličeji se mu tvořily vrásky z toho, jak přemýšlel nad mým návrhem. Pak jen pronesl, abych mu dal svůj životopis, a zase se zamračeně koukal do papíru. Zeptal se mě, jestli se jmenuji Charlie, jestli mi je třicet let a jestli mám o práci u společnosti zájem. Díval jsem se na něj nevěřícně, jestli si dělá srandu nebo ne. Copak neumí číst, nebo mi nevěří, že už jsem dvanáct let plnoletý? A do společnosti bych se asi nehlásil, kdybych tam nechtěl být!
No, abych to shrnul. Po půl hodině vyslýchání, jestli jsem dokončil základní školu, gymnázium, jestli jsem ochoten dát práci všechno a tak dále, jsem si udělal obrázek o obou firmách. První firma má ředitele pohodáře, toho v červené kravatě, a taky pohodovou práci, která není tak úspěšná. A naopak - druhá firma má ředitele supa, to je ten v modré kravatě, který po všech jde, aby všechno bylo dokonalé a precizní. Zato je ta práce za slušný balík peněz.
Po týdnu rozhodování jsem pořád neměl jasno. Ve svých myšlenkách jsem si připadal, jako když stojím uprostřed mostu mezi měsícem a sluncem. Co když budu chtít mít rodinu a nebudu mít dost peněz?….. Nebo mi to bude stačit? Anebo se uskromním? Neměl jsem ani páru o tom,co bych měl chtít.
Citovat