Nevěřte všemu, co se k věření předkládá. Komenský

A+ A A-

Poslední komentáře

PŘIDÁVEJTE ZAJÍMAVÉ NÁZORY, UKÁZKY, KTERÉ VÁS ZAUJALY ETC.
UPOZORŇUJEME, ŽE PŘI PŘEKROČENÍ OBECNÉ MÍRY SLUŠNOSTI PŘESTÁVÁVAJÍ FUNGOVAT PRAVIDLA DEMOKRACIE A NEMILOSRDNĚ SMAŽEME KAŽDOU PRIMITIVNÍ VULGÁRNOST, PROJEVY NACIONALISMU, FAŠISMU, XENOFOBIE A RASISMU.

Poslední komentáře

 • Vědci proti strachu a lhostejnosti. Podivnosti kolem velmi kontroverzní petice z roku 2015

  Milena
  Skvělá práce pana Valenčíka!!!! Díky.
   
 • Vědci proti strachu a lhostejnosti. Podivnosti kolem velmi kontroverzní petice z roku 2015

  Mirek Soukup
  Pro Drahoše bude mnohem větší průšvih obhájit souhlas se smlouvou Dublin IV. To jak píše Neff bude teprve skutečná bomba. Navíc Drahoš opravdu, ale opravdu neumí argumentovat, to zřejmě za něho dělá jeho žena.
   
 • Vědci proti strachu a lhostejnosti. Podivnosti kolem velmi kontroverzní petice z roku 2015

  Rudolf
  Vyjádření Drahoše, že k migraci má jsný postoj už dlouho má velmi vážné trhliny :o) https://www.novinky.cz/domaci/460831-drahos-k-migracni-krizi-se-vyslovuji-jasne-vitac-nejsem.html
   
 • Dokážeme si vládnout sami a další knihy prezidenta Miloše Zemana. Bonusem jsou nejlepší bonmoty

  milena
  Jonathan Swift roku 1728 ve své eseji napsal: "Když se na světě objeví opravdový génius, pozná se podle toho znamení, že se všichni hlupci proti němu spolčí."
   
 • Anna ze Zeleného domu. Stále populární knížka pro kanadskou mládež od Lucy Montgomery

  John
  The CBC/Netflix TV series Anne, starring Amybeth McNulty, has a leading 13 nominations heading into this year's Canadian Screen Awards. (CBC)
   
 • Zkušená kantorka Lubomíra Moudrá o nesmyslnosti současné inkluze v českém školství

  via Macek
  Rozhodli jsme se naše děti základní školou povinné dát do soukromé školy a platit jim nemalé školné ne z důvodů inkluze, ale z důvodu naprosto ZOU-FA-LÉ kvality státního školství. Pro příklad, naše dcera všestranně výtvarně a hudebně nadaná, ale co do komunikace poměrně zakřiknutá přinesla v PRVNÍ třídě ze školy PĚTKU. Když jsme se pídili po příčině, důvod byl, že neporozuměla zadání, ale nemohla/nechtěla/neuměla/bála se zeptat, protože "paní učitelka pořád mluvila". V první třídě. A o čtyři roky starší syn čelil šikaně stran spolužáků, kterou jsme řešili s učiteli, poradci, zástupcem i ředitelem, ale nikam to nevedlo. Ale částečně vám musím dát za pravdu, součástí šikanující bandy byl i o dvě hlavy vyšší a 40 kilo těžší dvakrát propadlý "chceš facku?" říkající rom, resp. cikán, na jehož popud učitelka našeho syna písemně obvinila z "rasistického chování". A to byla i poslední tečka, která nás přiměla ke změně. Na nové škole chodí dcera z vyučování nadšená a ukazuje mi, co dneska na ...
   
 • do 15.1. / Literární a výtvarná soutěž jindřichohradecký Textík 2018

  Alžběta Pavlíčková
  FIRMA Charlie vstávej, “ volala na mě máma z kuchyně. Otevřel jsem oko, pak druhé a uviděl jsem na nástěnce veliký nápis SCHŮZKA. Ihned mi došlo, že jsem zaspal. Vyletěl jsem z postele, jako kdyby mě kousl krokodýl a utíkal do koupelny, kde jsem si vyčistil zuby, došel na záchod a učesal si to moje hnízdo na hlavě. No neříkejte, že ho taky po ránu nemáte, když pracujete dlouho do noci! Když jsem se konečně oblékl a utáhl si kravatu, vyběhl jsem z bytu s koláčem od mámy v ruce. Taky vám přijde, že výtah jede hrozně pomalu, když chvátáte? To bych tam byl po schodech rychleji, říkal jsem si pro sebe. Vyběhl jsem na ulici a zastavil první taxík, který jsem viděl. Řekl jsem mladíkovi, o kterém jsem pochyboval, jestli je plnoletý a má vůbec řidičák, aby mě dovezl do města Oxford. Mladík se mě zeptal, co tam budu dělat.Odpověděl jsem mu rychle a bezmyšlenkovitě, že tam mám domluvenou schůzku. Byl jsem nervózní a neměl jsem chuť se vybavovat s chlápkem s kšiltovkou dozadu a žvýkačkou v puse ...
   
 • Jan Zahradníček. Kníže české poezie

  JAn
  Za války překládal Jan Zahradníček polského básníka C. K. Norwida, který žil jako výtvarný umělec dlouho v Itálii a r. 1883 zemřel v Paříži. V jednom dopise z dubna 1943 Zahradníček píše, jak ho ta práce drží, a to i proto, že „člověk přitom zapomene, kde vlastně jsme.“ Něco podobného prožívali někteří z nás mladších znovu koncem 40. a počátkem 50. let. V tom zapomínání na okolní svět, jak vím z vlastní zkušenosti, však nebylo nic z rezignace. Ve všem, co jsem tehdy dělal, ve vlastním psaní i v překládání, ať už šlo o Shakespearovy Sonety, italskou renesanční poezii, Michelangelovy verše. (Jan Vladislav / Esej o vlastním a cizím aneb o magickém významu slova )
   
 • Narůstající nedovzdělanost studentů díky ideologickým projektům ve školství. Infografika

  John
  V rámci šetření mezinárodního projektu PIRLS (Progress in International Reading Literacy Study) Mezinárodní asociace pro hodnocení výsledků vzdělávání – IEA, která sídlí v Amsterodamu, hodnotitelé čmuchali, jaká je čtenářská gramotnost žáků 4. ročníku základní školy. Na 1. místě jsou žáci v Rusku, následují Singapur, Hongkong, Irsko, na 15. místě jsou žáci v USA, na 22. místě je Česká republika a za ní Kanada. A to do převratu byla vzdělanost našich dětí hodnocena do pátého místa. Dnes kolem šedesátého a padá a padá!
   
 • Bledý jezdec. Jak razantně měnila svět španělská chřipka z roku 1918

  Rudolf
  Vynikající kniha. Po první svět.válce přišla další pohroma: španělská chřipka.V letech 1918–1919 si vyžádala cca 40 až 50 milionů; zatímco na bojištích zemřelo za čtyři roky k 10 milionům vojáků, i když je možné, že se čísla prolínají, protože chřipka se začala šířit ve vojenských lazaretech.
   
 • Jáchym Topol se stydí, že je Čech. Arogantní výrok a zmatené vidění světa

  Pavel
  Kdo se za nás stydí a chce moralizovat, tak ať si táhne. Nechápu, jak něco takového může vůbec moralizovat. Morální autorita bez morální autority.
   
 • Neuvěřitelně hloupá reakce spisovatelky Tučkové ledacos prozrazuje

  Ivan Kopáček
  Tučková opravdu manipuluje s daty. Píše samozřejmě fikcí, ale podsouvá nebezpečné historické zkreslování už také proto, jak knihu prezentuje a jaké názory obecně zastává. Rovněž stylisticky je kniha průměrná.Nadměrná a nekritická propagace v některých médiích jsou do očí žijící.
   
 • Narůstající nedovzdělanost studentů díky ideologickým projektům ve školství. Infografika

  Ivan Kopáček
  Velmi stručně, ale jasně řečené hlavní problémy školství. Otázka zní, kdo to konečně začne systematicky řešit, bez přednostního plnění úkolů xtého sjezdu evropské komise pod vedením nedostudovaného středoškoláka.
   
 • Narůstající nedovzdělanost studentů díky ideologickým projektům ve školství. Infografika

  Marie
  Vzdělání by žělo individuálně rozvíjet vrozené schopnosti dětí, vše ostatní je výroba ovcí.
   
 • Založme Úřad pro genderovou a antidiskriminační čistotu české poezie

  Petr
  Jsou prostě i po letech dokonalí. MONTHY PYTHON Chci být ženou. Chci rodit děti.Rodit je nezadatelné lidské právo Ty ale nemáš dělohu Ok. Nemůžu rodit, ale mám plné právo rodit! Zahajuji boj proti potlačování mého práva rodit! Jaký je smysl boje, když nemůžeš rodit? Symbolizuje můj boj proti útlaku Spíš proti realitě
   
 • Překrásný nový svět aneb konec civilizace podle Aldouse Huxleyho: Zničí nás touha po štěstí a rozkoši

  Misantrop
  Přelidněnost je podporována, protože přelidněný „překrásný nový svět“ vyhovuje všem vládám, které tím mají zajištěn stálý přehršel dělníků do továren a dostatek vojáků do svých armád. A nadbytečný dělník je pro ekonomiku nejlepší dělník, protože neremcá a je rád, že má aspoň nějaké živobytí. Již nyní existují „líhně“ na lidi; a až se díky rostoucí degeneraci lidí vyčerpá genetický potenciál lidstva a nebudou se rodit děti, lze si snadno představit „průmyslovou výrobu lidí“; ono už to totiž začalo.
   
 • Překrásný nový svět aneb konec civilizace podle Aldouse Huxleyho: Zničí nás touha po štěstí a rozkoši

  Majka
  Podobnost s EU je vskutku zarážející. Možná šílený knihovník na pozici šéfa EU se knihou skutečně inspiruije.
   
 • Autor Fahrenheit 9/11 Michael Moore vydává své paměti o nenávisti a agresivitě

  Irena
  Michael Moore, oblíbenec velmi mnohých pokrokových myslitele, také prohlásil nebezpečnou větu: Vzteklý běloch vymírá, Census Bureau nás už informovalo, že v roce 2050 běloši se stanou menšinou. Doufám, že budu žít dost dlouho, abych se dočkal života v lepší zemi...
   
 • Co je Tao a Taoismus

  Matus
  Tao, které se dá popsat slovy, není stálé Tao jméno, které se dá jmenovat, není věčné jméno bezejmenné je počátkem všeho pojmenovatelné je matkou tisíce věcí proto prázdný a bez přání vidí počáteční jemnost ale naplněný vidí povstávající úplnost to obojí má společný původ, ale různé jméno, dohromady je nazýváme tajemstvím hlubším než hlubina sama branou k počátku Překlad Cílem Václav
   
 • Ze života hmyzu aneb co napsali o své nadčasové hře bratři Čapkové

  Jitka
  Premiéra nového filmu Jana Švankmajera je naplánovaná na únor 2018. Ve filmu Hmyz nacvičují ochotníci hru bratří Čapků Ze života hmyzu. „Během zkoušky se prolnou životy ochotníků s osudy Čapkových postav. Režisér – Cvrček umoří pana Václava, milence své ženy. Pan Kopřiva, hrající Parazita sežere slečnu Jitku – Larvičku,