Vše, co zlepšuje schopnost přemýšlet, je sebevzdělávání!

A+ A A-

Detektivní Cena Havran a Cena JIřího Marka za knihy z roku 2015

CENA-HAVRAM-JIRIHO-MARKA

Cenu Havran za nejlepší českou detektivní povídku – Zuzana Rampichová za příběh Taková malá nehoda.
Celkem bylo přihlášeno 32 povídek.

Pouze čtyřstránková Taková malá nehoda líčí příběh mladé ženy se synkem, jež se dostane do nesnází, když v zimním nečase nabourá do auta venkovských balíků. Netradiční zápletka, vynikající pointa.

Poprvé udělena též Cena Jiřího Marka za nejlepší publikovanou detektivku.
V roce 2016 porota vybrala Zločin v lázních Karlsbad Jiřího Slavíčka.
Do soutěže bylo přihlášeno 16 knih.

Anotace knihy Zločin v lázních Karlsbad Jiřího Slavíčka
C .k. policejní komisař Franc Xaver Pobuda, který je komisařem pražského obvodu Holešovice-Bubny, se musí léčit. Musí tedy na čas opustit své komisařství a se svou rodinou přesídlit do Karlsbádu /Karlovy Vary/. Odjíždí s celou rodinou, aby se podrobil léčbě léčivými prameny a koupelemi ve světoznámých a proslavených západočeských lázních. Věří, že v lázních vyléčí své neduhy, ale že si také odpočine. Ovšem skutečnost je jiná, nedlouho po svém příjezdu je sám policejní komisař Pobuda zatčen a obviněn z vraždy. Případ se v jeho prospěch vyřeší, ovšem s nejasným výsledkem. Zdá se, že město Karlsbad, a ani tamnější policejní komisař nemá zájem na odhalení pachatele. Komisař se rozhodl pátrat po zavražděném sám. Nezůstalo však jen u prvého případu. Jeho žena a dcera se seznámily s mladým sympatickým mužem, ze kterého se vyklubal lázeňský sňatkový podvodník, který z nich vylákal značnou částku peněz. A do třetice, aby toho nebylo málo, je jeho známý redaktor českého listu přepaden místními německými Turnery. Takže, jak vidno, komisař se v lázních nenudí.

Cenu Havrana i Cenu Jiřího Marka uděluje od roku 1995 česká sekce mezinárodní asociace autorů detektivní literatury AIEP.

Napiš svůj názor

Bezpečnostní kód
Obnovit