Vše, co zlepšuje schopnost přemýšlet, je sebevzdělávání!

A+ A A-

Ilustrátorka Marisol Misent, cena Astrid Lindgren 2013

misentCenu Astrid Lindgren za tvorbu obrázkových knih dostala za rok 2013 Argentinka Marisol Misent.

První knihu vydala v roce 1997 (Vida de Perros).  I když není v Argentině úplně známá, ilustrovala skoro 20 knih například autorů jako Jorge Luján, Graciela Montes a Paul Auster a ve světě sbírá jednu cenu za druhou. Její kresby, jak vidíte jsou téměř dětské, působí naivně, ale často  se v nich skrývají zajímavé myšlenkové přesahy, které jejím ilustracím dávají mnohem hlubší význam.

Ocenění:
Získala Golden Apple Award 2003 na Bienále ilustrací Bratislava (Slovensko). Její knihy Globe a příběh Vánoční Auggie Wren byly vybrány pro Bílou Vránu 2003, a 2004 (internationale Jugendbibliothek, Mnichov). Byla zvolena americkým institutem výtvarných umění (AIGA), (největší americké sdružení designu) aby se její postavička káčátka stala součástí prestižní ročenky na výstavě "Aiga 50 Books. Rada designérů Mexika ji udělila stříbrnou medaili. Byla ve finále Hanse Christiana Andersen cena (IBBY) v letech 2006.


OBRAŤE LIST A ČTĚTE DÁL... Cena Astrid Lindgren

Vaše názory  

# Katka
S tou známostí ilustrátorů je to asi tak: když se zeptáte lidí, kdo zná nějakého ilustrátora, naprostá většina nebude vědět ani jedno jméno, ale kdejakého debila z tv, který ani neumí mluvit lidé znají.
| Quote
# Dana
Vyšla u nás její kniha nebo kniha její rukou ilustrovaná?
| Quote
# Katka
Citace:
Vyšla u nás její kniha nebo kniha její rukou ilustrovaná?
nevím to přesně, ale nikde jsem nic neobjevil, takže asi ne
| Quote

Napiš svůj názor

Bezpečnostní kód
Obnovit