Vše, co zlepšuje schopnost přemýšlet, je sebevzdělávání!

A+ A A-

Cena Hanse Christiana Andersena 2014 - Uehashi a Mello

hans-christian-andersen-award

Japonská autorka Nahoko Uehashi a brazilský ilustrátor Roger Mello jsou vítězové Hans Christian Andersen Awards 2014. Jedná se o jedno z nejstarších a nejprestižnějších mezinárodních ocenění v dětské literatuře.


Nahoko Uehashi byla oceněna pro mimořádnou schopnost vytvářet různé světy fantazie. Její práce má neobvyklou něhu a prokazuje velkou úctu k přírodě.
U Roberta Mella porota uvedla, že jeho ilustrace poskytují možnosti, jak prozkoumat historii a kulturu Brazílie.
Cena Hans Christian Andersen se uděluje jednou za dva roky. Vítězové obdrží ocenění na 34. kongresu IBBY, který se bude konat v září v Mexico City.
Česká IBBY v roce 2014 autory nenominovala (loni získal tutu cenu Petr Sís). Slovensko nominovalo spisovatele Daniela Heviera a ilustrátora Petra Uchnára.

Nahoko Uehashi (1962)
Je autorem deseti knih. Seriálu Moribito se prodalo více než milion kopií.
Nahoko získala řadu významných literárních ocenění v rodném Japonsku. Je docentka na japonské univerzitě, má titul Ph.D. v kulturní antropologii a studiu domorodých obyvatel v Austrálii. Žije poblíž Tokia, Japonsko.
Byla vybrána z 28 nominovaných autorů.
https://en.wikipedia.org/wiki/Nahoko_Uehashi

Uehashi moribito

Roger Mello (1966)
Brazilský ilustrátor, spisovatel a dramatik. Roger Mello Ilustroval více než sto titulů, z nichž dvacet jsou autorské knihy. Pracuje jako ilustrátor pro pět různých nakladatelstvích a je také autorem několika divadelních her.
Je nositel řadu ocenění. International Youth Library, dvě ceny Jabutis for Illustration, International Award from the Fondation Espace Enfants (Switzerland) in 2002.
Byl vybrán z 30 nominovaných ilustrátorů.
https://muse.jhu.edu/login?auth=0&type=summary&url=/journals/bookbird/v050/50.2.peters03.html

Mello ilustrace

Napiš svůj názor

Bezpečnostní kód
Obnovit