A+ A A-

Kniha o Františku Drtikolovi. Nejlepší fotopublikace Evropy 2013

drtikol etapy fotografie

Kniha František Drtikol "Etapy života a fotografického díla" získala v Mezinárodní soutěži o nejlepší fotografickou publikaci východní Evropy 2013 - 2014 Čestné uznání v kategorii historická fotografie.


Pozor neplést si knihu s románovým blábolem Dějiny světla od Jana Němce!!!!

František Drtikol "Etapy života a fotografického díla"
Dvousvazková monografie fotografického díla Františka Drtikola. Text pro knihu napsala světově uznávaná historička umění PhDr. Anna Fárová (1928–2010). Publikace představuje nejobsáhlejší průřez tím nejpodstatnějším a nejdůležitějším, co ve své fotografické tvorbě Drtikol vytvořil. Obrazový materiál byl čerpán především ze sbírky Uměleckoprůmyslového musea v Praze (které vlastní největší sbírku Drtikolových fotografií na světě) a také z některých významných soukromých sbírek.
Kniha obsahuje 489 fotografií v obrazové části a 119 fotografií v textové části – celkem přes 600 fotografií. Vytištěna byla frekvenčně modulovaným rastrem Satin Screening od firmy Heidelberg. Formát knihy 33 x 24,5 cm umožnil publikovat většinu fotografií v jejich skutečné velikosti. Kniha o dvou svazcích včetně elegantního pouzdra váží téměř 5 kg.

Pevná vazba s přebalem, dva svazky, celkem 516 stran.
ISBN 978-80-87201-01-5
Více: http://www.nakladatelstvisvet.com/

OBRAŤE LIST A ČTĚTE DÁL... Drtikol František

Komentáře  

# Veronika 2015-04-22
Z jakého titulu autor tohoto článku označuje román "Dějiny světla" za blábol?? Je to krásně napsaný čtivý román a jestli je tam pravda přibarvená nebo obarvená, je všem úplně jedno. Protože až si někdo bude chtít přečíst životopis tohoto úžasného umělce, tak možná sáhne i po této, věru zajímavé 5 kilové "dvojbichly".
Citovat