Vzdělaní hledají způsob. Nevzdělaní hledají důvod.

A+ A A-

Tři oblíbené knížky o psech

psi knizy tajny zivot psu

Není to možná zas taková náhoda, ale roku 2014 vyšly jen česky tři takzvaně  „psí knížky“.


Psí knížka / Tereza Říčanová
 Kdo má psa, fenku, psíčka, rafana nebo hafánka, ten se má, psi jsou totiž velmi přátelští! Tereza Říčanová, opět bez sentimentu a tentokrát skrze psy, vypráví slovem i obrazem o domově a každodenních maličkostech, ale taky o zrození, smrti a věrnosti.
Jak vypadala stará Baryna? Kolik měla štěnat? A další psi? Cicina je malá, chytrá, umí cenit zuby a bydlí na půdě. Dorina je velká a huňatá, nikdy jí není zima a štěká hlubokým hlasem.
(Baobab, 2014)

Psí knížka
Soubor povídek z pera autorů sdružených ve Středisku západočeských spisovatelů, jejichž společným tématem je soužití člověka a jeho nejlepšího čtyřnohého přítele.
Povídky napsali Milan Čechura, Markéta Čekanová, Karla Erbová, Ivo Fencl, Václav Gruber, Jiří Kolář Doubravický, Tamara Kopřivová, Jaroslava Málková, Lubomír Mikisek, Karel Pexidr, Jitka Prokšová, Marie Špačková, Vlasta Špinková a Zdenka Ulčová-Gallová.
(Nava, 2014)

Tajný život psů / Eduard Martin
Každý cizí příběh má přesah do našeho vlastního života. Jde o to, ten přesah si pojmenovat. Člověk je kousnutý. Chce se bránit, zlobit, trestat toho, kdo nenechal psa uvázaného u boudy…Teče mu krev. A přitom toho psa možná nechal přijít anděl… Je láska na první pohled, a tak proč by nemohla být i láska na první kousnutí? Tolik věcí nás zlobí, roztrpčuje, rozčiluje a my si neuvědomujeme, že všechno je řízené. Všechno směřuje k nějakému cíli, k naplnění úmyslu – nakonec člověk třeba brzy zjistí, že se neměl zlobit. Měl děkovat.
(Karmelitánské nakladatelství, 2014)

OBRAŤE LIST A ČTĚTE DÁL... Fencl Ivo Říčanová Tereza, Martin Eduard,

Komentáře  

# Ivo Fencl 2014-07-24
Úvodní verše Psí knížky (NAVA) napsal Josef Hrubý, její doslov je od Martina Šípa.
Citovat