A+ A A-

do 24.9. / Miloslav Jágr dětem. Velká výstava jedinečného českého ilustrátora v Chrasti

jagr miloslav ilustrator grafik

MILOSLAV JÁGR DĚTEM

15. 7. 2017 – 24. 9. 2017
Městské muzeum Chrast
Vernisáž 15. 7. 2017 v 16:00 hodin
Muzejní odpoledne 23. 9. 2017 od 14:00 hodin

Malíř, ilustrátor, sklář, pedagog, průmyslový výtvarník, propagační grafik, scénický výtvarník a návrhář divadelních kostýmů, tvůrce animovaných filmů, keramik – to vše a mnohem více byl Miloslav Jágr, rodák ze Semil, který by oslavil v roce 2017 své 90. narozeniny.

Miloslav Jágr ilustroval nad 120 knížek, přičemž z veliké části se věnoval tvorbě pro děti. Svými ilustracemi doprovodil spisovatele zvučných jmen - například Františka Nepila, Václava Čtvrtka, Jiřího Kahouna, Otakara Chaloupku, Jiřího Žáčka či Pavla Šruta. Inspiraci hledal ve svém rodném kraji, ve své fantazii se často vracel do svého dětství a bez nadsázky můžeme říci, že přenesl kousek Českého ráje do každé, jím ilustrované, dětské knížky.

A jak lépe výtvarníkovi  narozeniny oslavit, než výstavou jeho celoživotního díla.
Připojte se ke gratulantům a dejte tomuto neobyčejnému člověku dárek – přijďte na výstavu do chrasteckého muzea a oživte ve své fantazii krakonoše, vodníky, víly, trpaslíky, čerty a loupežníky z knížek ilustrovaných Miloslavem Jágrem!

Vernisáž výstavy proběhne ve čtvrtek 15. července v 16:00 hodin v Městském muzeu Chrast. Každý dětský návštěvník slavnostního zahájení dostane knihu pohádek zdarma!

jagr ilustrace 2

jagr pohadky 1

jagr ilustrace cechov 3

ezop jagr

OBRAŤE LIST A ČTĚTE DÁL... Jágr Miloslav výstava

Komentáře  

# mens Boots 2017-07-22
Great blog here! Also your web site loads up very fast! What web host
are you using? Can I get your affiliate link to your host?

I wish my website loaded up as quickly as yours lol

my blog mens
Boots
Citovat