Vzdělaní hledají způsob. Nevzdělaní hledají důvod.

A+ A A-

Karel May – zajímavé akce a odkazy u nás a ve světě

vinetou old shatterhandČeská vydání mayovek do roku 1948
Stránky věnované českým vydáním knih Karla Maye (1842 - 1912). Jedná se o tituly vydané do roku 1948 a řazené dle nakladatelství.
http://karel-may.majerco.net/

Karl-May-Filme
Německé rozsáhlé stránky o filmových mayovkách nejen z 60. let. Nechybí zde ani diskuzní fórum, které navštěvují němečtí znalci a sběratelé.
http://www.karl-may-filme.de/

Karel May
Česká verze stránky o Karlu Mayovi na Wikipedii. Postupně množina stránek o knižních mayovkách díky Ivanovi Chalupovi vyrostla až v mohutný informační zdroj.
http://cs.wikipedia.org/wiki/Karel_May
 
Diskuzní klub
Karel May na Okounovi – sem se podívejte, chcete-li vědět cokoliv o Karlu Mayovi, do diskuzního klubu chodí největší odborníci na Karla Maye.
http://www.okoun.cz/boards/karel_may

Muzea, spolky, archivy na téma Karel May
Na této stránce najdete nejenom přehled významných společností, které se rozličnými způsoby snaží propagovat život a dílo Karla Maye, ale i tipy na výlety do míst, kde náš saský fantasta pobýval nebo tvořil své slavné příběhy.
http://karel-may.majerco.net/muzea-spolky-archivy/

Skalní divadlo v Rathenu
V Rathenu se nachází jedno z nejkrásnějších přírodních divadel Evropy. S kapacitou hlediště dva tisíce diváků patří i k těm největším.
http://karel-may.majerco.net/muzea-spolky-archivy/stezka-karla-maye/
    
Karl May & Co.
Magazín přináší nejnovější zprávy ohledně Mayova života a díla, referuje o divadelních festivalech, filmových mayovkách, hercích, režisérech i kaskadérech, informuje o nových knihách a akcích.
http://karel-may.majerco.net/muzea-spolky-archivy/karl-may-co-magazin/

Die Karl-May-Filme der 60er Jahre
Německé stránky Georga Fennena o filmových mayovkách. Najdete zde také spustu krásných fotografií z jeho tzv. Fanreise po místech natáčení a skvělé diskuzní fórum.
http://www.winnetou4.de/

Karl-May-Museum
Muzeum Karla Maye se nachází v Radebeulu u Drážďan a nabízí dvě výstavy.
http://karel-may.majerco.net/muzea-spolky-archivy/karl-may-museum/

České stránky Krael May
Karel May je německý spisovatel dobrodružných románů a povídek, otec skvělých postav v čele s Old Shatterhandem a Vinnetouem. Protože mayovky i dnes přitahují nové čtenáře a diváky, založili jsme webové stránky, na nichž pravidelně publikujeme příspěvky k nejrůznějším aspektům Mayova života a díla, filmu a divadelní scény, bádání a kritiky.
http://karel-may.majerco.net/odkazy/

OBRAŤE LIST A ČTĚTE DÁL... May Karel

Komentáře  

# Miloš 2014-07-22
Hudba Martina Bottchera k filmovým mayovkám dodnes spolehlivě vyvolá pavlovovský reflex. Stala se kdysi základem vůbec prvního německého soundtracku na desce. I dík jeho smyčcům se staly ty snímky nesmrtelnými, když tedy pomineme USA, kde se odehrávají (ale to už bude nevkusem Američanů). V letech 1962–1968 jich vzniklo osmnáct. Poslední, remake Pokladu na Stříbeném jezeře, však už neměl ani oficiální premiéru a k realizaci Vinnetoua v cizích stopách nedošlo. Pierre Brice (1929) zato od roku 1980 přitočil dalších 14 dílů pro televizi. Sedm z nich bylo uvedeno i u nás a Ringo Čecha s Melenem inspirovaly k obdivnému singlu Vinnetou a Tašunko Sapa (1986). /Ivo Fencl)
Citovat