Vzdělaní hledají způsob. Nevzdělaní hledají důvod.

A+ A A-

Co je politický islám. Americký profesor Bill Warner potvrzuje závěry Kláry Samkové


Universitní profesor a spisovatel Bill Warner je zakladatel a ředitel Center for the Study of Political Islam (CSPI). Na svém kontě má tucet knih, včetně koránu, biografie Mohameda a shrnutí politických tradic Mohammeda. Navrhl kurz, který formou samostudia učí o politickém islámu. Aktivně se zapojuje do debat na toto téma v celém světě a otevřeně říká to, o čem ostatní mlčí.
Rozhovor Drtinové na DVTV.

Link: Bill Warner
https://www.politicalislam.com/author/

Kniha Kláry Samkové:
Proč islám nesmí do Česka. Jasná fakta v knize právničky a spisovatelky Kláry Samkové

Komentáře  

# Luboš 2016-12-26
Velmi kvalitně napsaná kniha. Argumenty v knížce o tom, že Islám rozhodně není mírumilovné náboženství jsou jasné. Pokud lidé, kteří ho vyznávají, berou islám opravdu vážně a berou vážně i šariu, tak to rozhodně není něco, co se shoduje z naším způsobem života.Největší část islamské trilogie (korán, síra a haditha) nepojednává o tom, jak být dobrým muslimem. Místo toho se většina textu zaobírá bezvěrci. Korán věnuje 64% z celkového počtu slov nevěřícím a trilogie – jako celek – jim věnuje 51% svého obsahu. A to jsou jasná fakta.
Citovat
# Altamira 2016-11-07
Stránky Billa Warnera c češtině
https://www.cspii.org/cz
Citovat
# Ivoš 2016-11-04
Warner v Ctv. Moc dobré...
https://www.youtube.com/watch?v=STgfE95Zo2k
Citovat
# Leoš 2016-11-04
Řekl to moc dobře a nenechal se vykolejil scestnými poznámkami té paní, která se věru mohla aspoň na rozhovor připravit.
Citovat
# Lukáš 2016-11-03
http://www.factum.cz/aktuality/aktualita/postaveni-zen-a-muzu-ve-spolecnosti
Citovat
# Lukáš 2016-11-03
Na světě není nic důležitějšího než lidé. A u lidí není nic důležitějšího, než jejich vztahy s druhými lidmi. A proto nejšlechetnější myšlenkou vůbec je myšlenka absolutní rovnosti všech lidí.
Citovat
# Hana 2016-11-03
Pro Lukáše - Nepopírejte, že postavení muslimských žen je pro naše teritorium nemyslitelné. Pokud jsou na světě milióny umělců a politiků s tímto názorem, je cosi prohnilého ve společnosti mimoislámské. Už v starém Římě byli lidé před jeho rozpadem zmatení. Pozdravuji vaše všechny manželky.
Citovat
# John 2016-11-03
Řáká to samé, co Samková a je to Američan. No comment. Přesná analýza problémů, který nedá spát tolika novinářům. Teď spoň mají jasno i z druhe strany oceánu.
Citovat
# Jožka 2016-11-03
Drtinová dostala zabrat. Taková hrubá nekázeň pozvat si takového xenofoba do dvtv )))
Citovat
# Kateřina 2016-11-03
Pan profesor je až chirurgický přesný. Není co dodat, paní Samková došla k podobným nebo stejným závěrům. Nerovnost mužů a žen je největší na světě, o tom žádný soudný člověk nepochybuje.
Citovat
# Lukáš 2016-11-03
Islám nemá nic společného s násilím a nepřizpůsobivostí. Naopak, Češi mají ve statistikách nejhorší rovnosti žen a mužů na světě. Druhou stranou myslím miliony umělců a politiků, kteří kritizují České názory na toto téma.
Citovat
# Hana 2016-11-02
Jakou druhou stranu máte na mysli? Ty, co jsou pro bití žen a co se nechtějí přizpůsobit většinové společnosti?
Citovat
# Lukáš 2016-11-01
Proč trvale podporujete xenofobii a nenávist ve společnosti? A proč nedáváte prostor druhé straně?
Citovat