Vše, co zlepšuje schopnost přemýšlet, je sebevzdělávání!

A+ A A-

Jediné cirkusové muzeum české loutky a cirkusu v Prachaticích

cirkusove muzeum prachatice

Unikátní muzeum je kombinací tradice českého cirkusu a české tradice loutkářské. Přímo v expozici uvidítet slavné inscenace loutkových her v historických divadélkách. Muzeum je stálou expozicí Národního muzea v Praze.

Část věnovaná loutkám

je o historii české loutky od nejstarších loutkářů přes rodinná a spolková divadla až k profesionálním scénám. Kromě tradičních Marionet, Čertů a Kašpárků se návštěvníci setkají s loutkami zhotovenými podle předloh M. Alše, V. Suchardy či J. Trnky.

Cirkusová část
V jediném cirkusovém muzeu v Čechách jsou vystaveny nejen plakáty, fotografie, dokumenty, ale návštěvník se ocitne v cirkusové manéži s hrazdami, perskou tyčí, jednokolkami, žonglérským náčiním a s cirkusovými kostýmy. Součástí expozice je i motocykl, na kterém jezdili Medvědi s Cibulkou další atrakce.
Ve filmových ukázkách ožívají v rukách předních českých kouzelníků vystavené kouzelnické rekvizity a aparáty (nejstarší z počátku 19. století).
Součásti expozice je i historická putovní atrakce – panoptikum s voskovými hlavami historických osobností i s pohyblivou mořskou pannou.

Muzeum české loutky a cirkusu - Prachatice
Velké náměstí 43, 383 01 Prachatice
Více informací >>>

 

OBRAŤE LIST A ČTĚTE DÁL... Literární muzea a památníky cirkus loutky

Vaše názory  

# Kulík
Myslím, že by patronát na muzeem měl převzít parlament. Na věčné časy.
| Quote

Napiš svůj názor

Bezpečnostní kód
Obnovit