A+ A A-

Andreas Popp – Co je propaganda a jak ovlivňuje myšlení obyčejných lidí

popp abdreas knihovna

Jak přemýšlí většina "obyčejných" lidí a proč? Jak se lidé dozvídají informace, odkud, a jak je poté vstřebávají? Co bývá následkem jednoduchého nasávání pravdy z tzv. veřejnoprávní TV, Iběsu, Zběsilovek apod.? K čemu vlastně jsou školy? Co se v nich učíme a proč? Kdo má zájem na cílené destrukci kdysi pro celý svět příkladného německého vzdělávacího systému?

Jak fungují mechanismy kontrolovaného zpravodajství - propagandy - se dozvíme z pohledu německého profesora, makroekonoma a filosova Andrease Poppa.


české titulky


V případě, že vám nejdou titulky přejděte přímo na Youtube, kde si titulky zapnete tlačitkem CC dole na liště
http://www.youtube.com/watch?v=ddzBpFQS9mQ

OBRAŤE LIST A ČTĚTE DÁL... noviny žurnalistika propaganda Popp Andreas

Komentáře  

# John 2012-06-13
Proč lidé nevidí to, co je očividné? ..... Seděl jsem a poslouchal epizodu Health Ranger Report, interview s autorem Jimem Marrsem, slyšel jsem, jak se Mike Adams divil, proč se lidé dívají na něco, co je jasné a očividné a stále tomu odmítají věřit. Mám jasnou odpověď.

Popření ... Lidé mohou sledovat video z 11. září jak budova WTC 7 padá, přímo na místo vlastní podstavy a stále nevěří tomu, co se stalo. Každý viděl demolici budovy. Není potřeba oko odborníka, abyste si toho všimli. Každý ví, že budova WTC 7 nebyla zasažena letadlem a přesto se zřítila s inženýrskou přesností. Sledujeme. Nechceme rozpoznat pravdu!

Zíráme na to, jak je syrové mléko naprosto bezpečné a přesto se ho dále bojíme.

Důvěryhodné zdroje nám tvrdí, jak jsou pesticidy toxické, přesto s radostí žvýkáme konvenčně pěstovaná jablka, jsme pyšní na to, že jíme ovoce místo čokoládové tyčinky.

Víme, že státní dluh neustále roste, ale nevyžadujeme fiskální zodpovědnost našich vůdců, nebo dokonce přípravu na nevyhnutelné.

Naprosto jasně víme, že jsou cigarety zdravotní riziko, ale kouříme je po miliardách.

Žijeme s tunou chronického stresu, přestože jsme byli varování, že nám zkracuje život, ale i nadále soutěžíme v našich životech krkolomnou rychlostí.

Žijeme v napjatých vztazích, ve kterých se ani jeden z partnerů necítí živý, ale přesto si řekneme, že manželství bude trvat.

Příkladů takových jevů je velmi mnoho. Důvodem, proč je možné zírat na pravdu a přesto ji nevidět je kvůli konceptu, který definoval Sigmund Freud. Freud je moderní génius, který lidstvu připomíná popírání problémů života a smrti.

Popření. Je to tak jednoduchý koncept. Prostě odmítáme to, co skutečně zažíváme, obvykle s uklidňující výmluvou.

Po tříminutové prohlídce doktor bičuje svou podložku a předepisuje lék, o kterém jsme slyšeli, že má potenciální smrtící vedlejší účinky. Cítíme náznak znepokojení, možná dokonce strach, a máme pocit se zeptat, zda doktor skutečné ví, co dělá.

Téměř tak rychle, jak se u nás vynořily pochybnosti, tak potlačíme tento pocit další myšlenkou: je to doktor. On ví, co je nejlepší. Koneckonců chodil na medicínskou školu. Kdo jsem, abych se ho ptal? Jsem si jistý, že tomu rozumí více než já.
Citovat