Vše, co zlepšuje schopnost přemýšlet, je sebevzdělávání!

A+ A A-

Jak Iva Frühlingová založila školu showbusinessu, žumpu tuposti, kde se děti učí lhát

Fruhlingova-bulvar-skola-showbusinness

Velkou zrůdnost pro malé děti vymyslela před několika lety modelka Iva Frühlingová. Ve své škole showbusinessu učila (nebo doufejmě, že už skončila) malé děti jak se stát celebritou, jak chodit po červeném koberci, zvládat večírky, co říkat bulváru a jak to vlastně v showbusinessu funguje. Každý soudný člověk ví, o čem showbusiness je, proto je zřejmé, že ve škole se děti nemohou naučit nic jiného, než záměrně lhát a podvádět. Nejzrůdnější ovšem je, že i mnohá média a novináři se tváří nadmíru spokojeně.

Bulvár i showbusiness je postavený na falešné iluzi, polopravdách a lžích. "Ve společnosti funguje jako jedový poprašek, kterým dobrovolně špiníme naše myšlení, aby rychleji degenerovalo,"
napsal o bulváru prof. Macháček. Je to přesné. Bulvár oslovuje lidi bez rozdílu věku a silně poznamenává jejich myšlení tím, že lež se stává přirozeným světem. V zajetí těchto lží jsou především mladí lidé, kteří bez potřebné sebereflexe a pod tlakem nezodpovědných dospělých chápou neustále falšovaný svět jako jedinou realitu, které nakonec podlehnou a která je zotročí.

Iva Frühlingová je mladá modelka a zpěvačka a je smutnou obětí stupidity, které se říká showbusiness. Je typickým případem oběti, která v tomto prostředí zcela ohluchla a oslepla. Takto vybavení jedinci se pak stávají otroky svých falešných představ a zcela radostně vymýšlejí ty nejstupidnější projekty.

Škola showbusinessu pro malé děti. Neznám horší spojení než je showbusiness a děti. Je jen málo činností, které jsou na žebříčku hodnost na pokleslejším místě.
Školu showbusinessu vymyslela Iva Frühlingová a její píár managerka. Ta se koná v superluxusním hotelu, protože světla showbusinessu nemohou zářit v nějakém pochybném prostoru. Sama Frühlingová v jednom rozhovoru říká: "Víkendové kurzy jsou pro děti ve věku 11–15 let a jsou určeny dětem, které se chtějí věnovat zpěvu, moderaci, herectví atd. Budou je vyučovat známé osobnosti. Ti dětem na základě vlastních zkušenosti vysvětlí, co tento byznys obnáší a proberou s nimi i základní praktické aspekty... Rodiče mohou během celé akce v hotelu relaxovat... celá rodina si nakonec odnese potřebné informace pro orientaci v showbyznysu."

Těžko se chce uvěřit, že to nejstupidnější, co společnost produkuje, bude modelka prezentovat jako vzdělávací činnost.
Navíc i pro děti v dětských domovech a to ve spolupráci s další modelkou Němcovou!!! O celkové úrovni školy svědčí také to, že tzv. praktické aspekty o tom, jak se děti mají chovat v showbusinessu, budou přednášet "populární" experti, většinou mladičtí herci a zpěváci o jejichž lidských i profesních kvalitách lze předem pochybovat. Ale možná je to záměr.

Hloupí lidé vzhlížejí k mediálně známým lidem ve slepé víře, že jsou něco víc než oni sami.
Iva Frühlingová k nim patří. Přesto, že je ještě mladičká, má díky idiotství medií malou moc. Moc ovlivňovat názory lidí. Pokud se ale hloupým a veřejným způsobem ovlivňují malé děti, nezbývá než se ozvat. Není to žádné moralizování, ale připomínka, že nemáme právo dětem vnucovat naše egoistické představy o světě. Děti mají právo na svobodnou volbu. To znamená, že musí vědět, co je za zdmi zahrady nazývané dětství. Bez této volby z nich děláme poslušné otroky, třebaže je milujeme. Učit děti, co je showbusinwess je totiž pak stejně, jako je učit třeba prostituci. Ta přece taky vydělá spoustu peněz a pokud se týká morálky, nevidím velkých rozdílů.

Iva Frühlingová je dnes možná jiná než vyplývá z těchto řádků.
Určitě má svoje touhy, sny o lásce a laskavém světě a možná nebude zlá. A přesto může za určitých okolností vytvořit něco, co postrkuje společnost do ještě větší žumpy tuposti. Důkazem není jen tato "škola", ale i tupé výkřiky celebrit, které dětem dávají jasný signál, že je normální se nevzdělávat, jak ráda prohlašuje herečka Geislerová, že spojit svůj úspěch se lží a podvodem je přirozené, že peníze jsou jediným měřítkem úspěchu člověka ve společnosti.

Přesto všechno bych na tomto místě raději psal, že existují mladí a známí lidé, kteří před pohodlností splynutí se stádem, se snaží z něho vystoupit a být sami sebou. Ku prospěchu všech a ne jen ku prospěchu peněz a falešné slávě svých nohou.

OBRAŤE LIST A ČTĚTE DÁL... vzdělávání, škola Fruhlingova Eva reklama

Vaše názory  

# Irena
Inteligence dívčiny pod 100. Potvrzeno jejím posledním rozhovorem a teď pozor! o její básnické sbírce. Sebereflexe tudíž nulová.
| Quote
# Hana
Proboha naprosto podprůměrná zpěvačka, podprůměrné aktivity. Ale děti do toho míchat je opravdu blbé.
| Quote
# Milena
Zrůdná ukázka stavu naší společnosti, kdy normy chování nám prezentují svým nenormálním chováním duchaprázdné celebrity všeho druhu.
| Quote
# Branko
Celebrita se musí technologicky připravit a vyrobit. Tento proces připomíná výrobu věnce nebo manekýny. Celebrita musí být na počátku nemyslícím „bezvýrazným kolem slámy“ bez názorů a postojů, s posedlostí zalíbit se nositelům moci a se schopností flexibilní změny názorů a postojů podle zadání.
Rojení celebrit, idolů, tzv. osobností, VIP je v dnešní době nápadnější než kdykoliv dříve. Je to dáno tím, že média ovládla náš život a tím vznikly podmínky pro prefabrikovanou výrobu celebrit a idolů jako mediátorů vládnutí kryptokracie. Na počátku postmoderní idolatrie jsou producenti idolů a celebrit, na jejím konci jsou příjemci, kteří těmto mediálně vytvořeným zombie jejich přijetím vdechují život jako rabi Löw šémem vdechl život Golemovi. Co je příčinou tohoto aktu? Je to duchovní prázdnota, kterou se snaží účastníci rituálu idolatrie zaplnit.
| Quote
# Roman
U dětí většinou radost z každého nového hovínka vymizí tehdy, když zjistí, že se jedná o rutinní záležitost a že vlastně všichni ostatní umějí totéž. Dítě, je-li třeba jen průměrně bystré, rychle pochopí, že se jedná o banalitu, jejímž prostřednictvím skutečného úspěchu dosáhnout nelze. Ne tak celebrity, které shledávají, že stejná cesta vede k opakovanému úspěchu bez ohledu na to, jak banální nebo přímo pitomé jejich počiny jsou.
Zatímco děti se rozvíjejí a s větším či menším úspěchem se stávají dospělými, celebrity setrvávají v dimenzi infantilního světa, v němž hovno znamená zdroj nepřetržité satisfakce. Je pochopitelně nesnadné se z takové dimenze vymanit, protože je to v rozporu se snadno dosažitelným způsobem vlastního sebeuspokojování a sebenaplňování. Je velmi těžké ubránit se jistému zapouzdření a připustit si fakt, že někde mimo vlastní univerzum existuje jiný, mnohem složitější a problematičtější svět, jenž se odehrává podle zcela jiných pravidel a měřítek. Inteligentní jedinec toho nepochybně je schopen a buď se z něj stane naprostý nihilista, nebo mu to prostě nedá. Jedinci méně inteligentní upadnou obvykle do stavu kognitivní uzavřenosti, opevní se ve svém zjednodušeném matrixu, v němž platí zákony batolecího věku, a oddávají se svému lehce snesitelnému bytí zde.
www.blisty.cz/art/69990.html
| Quote
# Facebook
Bulvár aj showbusiness je postavený na falošnej ilúziu, polopravdách a klamstvách. "V spoločnosti funguje ako jedový poprašok, ktorým dobrovoľne sa špiní naše myslenie, aby rýchlejšie degenerovalo," napísal o bulvári prof. Macháček. Bulvár oslovuje ľudí bez rozdielu veku a silne poznamenáva ich myslenie tým, že lož sa stáva prirodzeným svetom a samozrejmosťou. V zajatí týchto klamstiev sú predovšetkým mladí ľudia, ktorí bez potrebnej sebareflexie a pod tlakom nezodpovedných dospelých chápu neustále falšovaný svet ako jedinú realitu, ktorej nakoniec podľahnú a ktorá ich zotročí.
| Quote
# Lucka
Dvěma slovy: Odporné a ubohé! Jak pro ty, co to dělaj, tak pro rodiče, kteří jsou ochotni se takové hry účastnit a zatáhnout do ní své děti.
| Quote
# Pepa
Naprogramované hvězdy českého šoubyznysu jsou programově vydáváni za rebely a rebelky.
Ale to už by se za rebela mohl vydávat i pimprlový Kašpárek! Napsal Jiří Žáček a je to víc než přesné. Už se neklaníme smyšleným Bohům nebo Bohu, ale konkrétním lidem, kteří často umí míň jak obecní kozel v Haškově Švejku. Nebude to projev degenerace, když jsme schopni obdivovat lidi, pro které vzdělání je něco nepřijatelného, jak se o tom veřejně vyjádřila na Liteře herečka Geislerová nebo v poslední době dokonce sám papež?
| Quote
# Katka
V síti televizních stanic už se uskutečnilo globální propojení – ať kdekoli na světě zvolíte kterýkoli programový kanál, vyvalí se na vás bohužel stejný veletok blbosti. Vysílání řízené komerčními interesy většinou oslovují spodní polovinu těla – břicho a žlázy. Potlačuje kulturu ve jménu zábavy. Kultura totiž znamená kultivaci. Bylo by záhodno oslovovat srdce a mozek. Namísto toho vás mají nasytit a ukojit pokleslí baviči svými vyčpělými anekdotami a záplava soutěží, v nichž se hraje o prachy, a mají vás „informovat“ zlomkovité zprávy z černé kroniky. Což všechno se upíná k hlavnímu cíli, vrcholu, ose, účelu mihotání – k spotřebním reklamám. Jde o spontánní nebo cílevědomou debilizaci? Zdeněk Mahler
| Quote
# Majka
To je strašné, to stylizování holčiček do dospělých - zejména pak líčení a podobné nesmysly. Já nevím ale připadá mi to jako jasná nabídka pro pedofily. Je to ujeté ale hlavně nebezpečné, nepřímá podpora zvrácenosti podobně jako 50 odstínu šedi.
| Quote
# Henry David Thoreau
Uctíváme nikoli Grácie, nikoli Parky, ale paní Módu. Ta spřádá a tká a stříhá s neomezenou pravomocí. Vůdčí opice v Paříži si nasadí na hlavu cestovní čapku a všechny opice v Americe se opičí po ní. Pomalu přestávám doufat, že zásluhou lidí se na světě zrodí ještě něco zcela prostého a poctivého.
| Quote
# Alena
O její aktivitě vím a je dobře, že jste to narovinu napsali. Já říkám: je to hnus. Ale ne její, ona je prostě už gumová, ale hnus rodičů, kteří podobným způsobem uvažují a jsou ochotni takto podrazit své vlastní děti.
| Quote
# Majka
Moc dobrý článek. Zrovna dnes čtu Vonneguta, takže citát z knihy. Film a samozřejmě i reklama, ta hlavně, je o tom, jak šíleně drahým způsobem komukoli něco sdělit. A to mám na mysli i televizi a tak. A co víc: zdraví lidé vystavovaní nadměrným dávkám herců a kulis se mohou jednoho rána probudit se zcela odumřelou představivostí.
Kurt Vonnegut, Květná neděle
| Quote
# Ladislav Kopáček
Co jsme připustili, to máme. Banda mediálních pitomců se snaží společnosti diktovat co je a co není normální. Ukázka skutečného zblbnutí v tak útlém věku. Kdo asi za to může? To děvče? Spíš bych řekl, že její rodiče. A nekontrolovaná zvrhklost médií, kde existuje jen jedno náboženství, peníze.
| Quote
# Dana
Ano tato rádoby škola je ukázkou toho, jaká je společnost a jací jsou rodiče těch dětí, kteří jsou do kursu zapsáni. Blbost dospělých je cesta do stekné tuposti i jejich dětí.
| Quote
# Dana
Část populace je vždy na úrovni poloidiotů, i když se vzděláním nebo dokonce tituly. Jan Werich kdysi řekl: Znám hodně vzdělaných hlupáků. Nicméně proti takovým aktivitám je třeba se veřejně postavit, protože i spousta dalších nemyslících lidí si myslí, že je to normální. Samozřejmě, když o těchto aktivitách v novinách piší ještě horší pitomci jak tato zpěvačka.
| Quote
# Jiří
Cituji Adam:
Děti musejí snášet hloupostí dospělých, dokud nejsou dost veliké, aby je opakovaly.


Přesně - tahle Adamova věta to skvěle všechno vystihla. Kdyby na tuhle - ehm - "podivnost", totiž nepřikývli sami rodiče, tak by to paní zpěvačka zkusila, nevyšlo by jí to - a nic by se už pak nekonalo. Jenže - a to je alarmující - ty kurzy fungují a je o ně patrně i zájem. Rodiče to chtějí, rodiče to platí...
| Quote
# Guest
Je mi 20 let a plně s vámi souhlasím. Nedávno jsem na tv ve studiu Očka narazila na podobnou zběsilost. Ve studiu seděly 4 dívenky okolo tak 8 - 9 let. Pak jsem se dozvěděla, že je to kapela, jenž si říká 5 Angeles. Copak lidé už jsou tak zblblí, že nutí dělat malé děti hovadiny, které přísluší dospělým pitomcům? proč jim kardou jejich dětství a nutí je dělat šaškárny a učit je podvodům už v dětství jen proto, aby nějaký hňup si vydělal na nich peníze. Myslím, že do showbusinessu by měl být zakázaný vstup dětem do 14 let.
| Quote
# Marie
Považuji tento článek za prospěšný zdravým tvořivým lidem, aby si stále lépe hlídali a vychovávali své děti. Celá zeměkoule potřebuje ozdravit své lidi tvořivostí, upřímností a znalostmi, kde přetvářka a lež nebude mít místo. Zmanipulovaní pasivní slaboši jsou účastníky všeho zla na Zemi. Nedovedou prací vlastního mozku správně rozpoznat zlo od dobra a páchají zlo ve jménu dobra, protože jsou tak "naprogramováni" jinými destruktivními lidmi, kteří možná za to v samotné podstatě nemohou. Přesto je stále potřeba mít se na pozoru.
| Quote
# Marie Weidrová
Zpěv může někdy zamaskovat ledascos.Je smutné, když se talent spojí s totální hloupostí a neschopností vidět dál než na špičku svého napudrovaného nosu.
| Quote
# John
Systém tzv. hvězd a VIP přináší do společnosti falešná měřítka kvality, poněvadž hvězdami se stávají v prvé řadě ti, co se tvrdými lokty či skandály prorvou na výsluní. Jejich pochybná morálka je sice médii skandalizována, ale zároveň je těmto primitivům tím poskytována reklama, která v širokých vrstvách obyvatelstva platí jako devíza... S tímro proslovem Milana Knížáka kze jen souhlasit.
| Quote
# Romana Kadeřávková
Je zcela správné kriticky poukazovat na podobné chování části populace, která zcela záměrně podporuje směr jež vede k demenci našich dětí a pak celé společnosti. Výchova dětí je priorita každé slušné společnosti. Pokud to nepochopíme, budeme jak pologramotní uznávat hodnoty prázdé a nefunkční a podle toho budeme vytvářet i společnost v budoucnu. Prázdnou a nefunkční.
| Quote
# Irena
Lidská blbost nezná mezí, ale to je opravdu už nebezpečné.
| Quote
# Alena
něco hrozného. četla jsem už o tom články a nechápu jak někdo může vůbec podporovat takovou blbost.
| Quote
# Petr
Chudáci její rodiče.
| Quote
# Martina
To je fakt děs. Docela jsem ji měla ráda, ale po tom už mi vždy připomene, jak je hloupá.
| Quote
# Marcela
Lidský hyenismus, který je o to smutnější, že pochází od mladých lidí. Myslím, že by se o takových mělo více a hlavně kriticky psát.
| Quote
# Ludmila
je mi dvacet, ale myslím, že dát svoje dítě na podobné školení může udělat jen nesvéprávná osoba. Myslím, že by média měly jasně poukázat na to, že podobné akce jsou jasným mravním ohrožením dětí a ne vystupovat v roli nadšených propagátorů. Bulvár je hnus, a showbusiness na něm zavisí. Když se tváříme, že je to normální a vedeme k tomu už malé děti, pak jsme asi nenormální všichni. Je třeba říct na rovinu, co taková škola znamená.
| Quote
# Pavel Cach
Je to řečeno naprosto přesně. Ta škola je skutečně žumpa lidského myšlení.
| Quote
# Petr Válek
Nevim kdo ta modelka je, ale potřebovala by spíš dostat na zadek. Zřejmě měla tu smůlu, že v dětství prošla velmi špatnou výchovou a tak na vině jsou víc její rodiče než její schopnost nemyslet.
| Quote
# Milena
Člověk by očekával od mladých, že vystoupí ze stáda a půjdou novou nevyšlapanou cestou. Bohužel opak je pracvdou. Mladí už nejsou to, co bývali, stávají se rádi a dobrovolně stádem za úplatu bezduché zábavy a podstrkování věcí bez významu. Je to smutné, ale je to tak. Politici m,usí mít radost, protože jejich existemce závisí právě na lhostejnosti generací. Reklama a média jim v tom pomáhají.
| Quote
# Renata
Opravdu děs !!!!!!!!!!!!!!!
| Quote
# Marcel
Mravní rozměr je v kaýdém člověku ohromný, ale nakonec se ohýbá směrem ke spravedlnosti. Pokud hloupí lidé dělají hloupé věci, je nutné na ně poukazovat a mluvit o tom veřejně. Mlčením jen souhlasíme a jsem horší jak ti, co konají sebvětší nesmysly. Je moc dobře, že se v poslední době začínají ozyvat hlasy i na témata o kterých velká média mlčí nebo je dokonce podporují. Paní Fruhlingová připravuje pro děti peklo, učí je lží a podvodům a zklamání, které z toho budou mít, je přivede do pozemsykch pekel. Stejně tak dopadne i tato modelka.
| Quote
# Josef
Když člověk se učí zpívat, naplácá spoustu blbostí. Souhlasím však, že takové jsiou nebzpečné, zvláště, když ty děti ani neví co číní.
| Quote
# Guest
Děti nemohou za to, že touží po tom, co denně vidí v přiblblých magazínech a co jim říkaj herci a zpěváčci sotva odrostlí z plenek. Můžeme ale nakopat zadek všem, kteří s dětma zachází stejně jako ve fabrikách v Asii, kde děti musí makat 10 a víc hodin denně, aby si podobné Fruhlingové mohly koupit něco na sebe za levný peníz a pak vysvětlovat nevychovaným puberťákům a jejich idiotským rodičům jaký je svět reklamy a šoubyznysu opravdu , ale opravdu skvělý.
| Quote
# Anna
Bohužel typické chování většiny lidí, kteří dělají showbusiness. Pokud někdo se chová jak idiot v bulváru neznamená, že může beztrestně do toho tahat už malé děti. To je opravdu na trestni oznámení o narušení mravní vychovy děti. Ráda bych viděla jak by se tvářil Gott, kdyby jeho děti navštěvovaly takovou hrůzu.
| Quote
# JosefK
Nejsmutnější je, že za tím stojí mladí lidé. To není dobré znamení.
| Quote
# Karla
Málo kdy si člověk v tom shonu a stresu všimne, že není něco tak, jak má být! Přepadají mne úzkostlivé stavy...chybí mi rodina, schází mi jejich láska a připadám si sama. Nemám čas se vídat s přáteli...jsem unavená z toho robotického života. Tenhle svět je jen špatný vtip...jinak to nevidím! Není to odkaz našich rodičů, jen ...jaké si to uděláme takové to máme. Ale co když právě tohle je odkaz pro naše děti?! Snad je to špatný vtip a né krutá realita!
| Quote
# Adam
Kdybychom děti neučili ve školách poslušnosti před autoritou a hloupostí, ale samostatnosti a sebeovládání, kde by asi měla prostor korupce, podvody, hladomory, války, násilí a trestná činnost všeho druhu?
| Quote
# Kája
Těžko říct, kde je hloupost, touha po penězích a slávě, kde je hloupá naivita Frühlingové. Zdá se mí spíš, že mladičká modelka dostala do spárů lidí, kteří ji chtějí využít a stala se tak bílým koněm. Ale i to je smutné.
| Quote
# Karolína
Tak to je síla. Lidská blbost nezná hranic.
| Quote
# Adam
Děti musejí snášet hloupostí dospělých, dokud nejsou dost veliké, aby je opakovaly.
| Quote
# Rudolf
Myslel jsem si že zpěvačka Frühlingová patří k té inteligentnější mládeži. Škoda, že tomu tak není. Je to ještě hloupé dítě, ale musím souhlasit s tím, že je to opravdu nebezpečné, zvláště ve spojení s mediální oblibou.
| Quote
# KarelK
Někdy mám pocit, že žijeme mezi mladými blázny. Neuvěřitelné
| Quote
# KarelK
Frühlingová je určitě nemocná, ale psychicky narušení jsou hlavně rodiče, kteří na takovou nestoudnost přistoupí. Navíc děti učí od trochu odrosteljší děti jejichž vzdělání i zkušenost je bez řečí na pováženou. A že tam je Renč.. jasně jsou tam mladé hilky, ne
| Quote
# John
Cena „Školy showbyznysu“ (15 hodin čisté výuky), včetně občerstvení (pití po celý den, oběd formou švédských stolů) je: 15 000 Kč.
| Quote
# Alena
Je nejvyšší čas, abychom se takovým neuvěřitelným hovadinám bránili. Jestli takovou zpěvačklu podporuje Gott, pak to taky svědčí o úrovní jeho myšlení. Ale enchat to jen bez povšimnutí nelze. Je dobře, že konečeně o podobných projektech někdo otevřeně a pravdivě píše. Mám dobrý namět na besedu s mými studenty.
| Quote
# PavelK
Něco takového jsem už dlouho nečetla. Naštěstí nevím kdo to je, ale musí být pěkně vygumovaná.
| Quote
# Dana
V tv působila inteligentně. Asi televize hodně zkresluje. To co dělá je žumpa a nebudu se divit, jetsli na ni někdo podá trestní oznámení pro zneužívání dětí.
| Quote
# Jarka
Je vidět, že to má holka promyšlené. Jen nevím, kdo za ní myslí, kdyby byla vzdělaná a rozumná takovou pí...... by nemohla vymyslet. Měla jsem o ní jinou představu. Tohle je opravdu hnus.
| Quote

Napiš svůj názor

Bezpečnostní kód
Obnovit