bill gates smil maso

Bill Gates na svém blogu doporučuje jako každý rok knihy. Jedna z nich je v roce 2015 populárně naučná kniha Kanaďana českého původu Vaclava Smila, která varuje před jezením masa, jenž se jednoznačně stává hrozbou pro celou planetu.

Čím bohatší se svět stává, tím více masa jí. A čím více masa jí, tím větší hrozbu představuje pro planetu.
Smil krok za krokem popisuje důsledky nadměrnéhé spotřeby masa pro celou panetu i pro jednotlivce. Dozvíte se v ní také o neuvěřitelném týrání zvířat, náhražkách masa a pochybné zemědělské produktivitě.
Závěry z knihy jsou jednoznačné v neprospěch jezení masa.

Bill Gates o knize říká:

I když by bylo skvělé, kdyby lidé nechtěli jíst maso, nemyslím si, že můžeme očekávat, že velké množství lidí drasticky sníží spotřebu masa. Sázím na inovace, včetně vyšší zemědělské produktivity a rozvoj masných náhražek, které pomohou nahradit skutečné maso. Je to dobrá kniha, i když asi není na čtení dětem na pláži.

Ale já dodávám, a proč ne. Záleží jen na rodičích, jak vychovávají své děti.

Should We Eat Meat Evolution and Consequences of Modern Carnivory / Vaclav Smil

Václav Smil se narodil v Plzni, vystudoval přírodní vědy na Karlově univerzitě a v roce 1969 emigroval. Napsal téměř čtyřicet knih (o energetice, životním prostředí apod.), ale žádná zatím nevyšla v češtině. Bill Gates v roce 2015 jeho jednu knihu doporučuje na svém blogu.

Více na blogu Billa Gatse: https://www.gatesnotes.com/About-Bill-Gates/Summer-Books-2015