A+ A A-

Nedovzdělanost mnoha lidí je zrcadlem chování celé společnosti

selfie narcismus

Možná tušíte, že tento krátký dokument není jen o mnoha Američanech. Stejně tak by mohl být o mnoha Češích, což by vám mohou potvdit mnohé učitelky a učitelé středních škol, které produkují ve velkém počtu podobné nedovzdělance.

To, že lidé nemají znalosti je běžné všude na světě. Kdo z Čechů má vůbec nějaké ponětí o státech v USA? Daleko nebezpečnější je, co tyto odpovědi napovídají o názoru lidí.
Říct, že do války asi půjdeme nejspíš s Francií, protože jsou s nimi nějaké problémy znamená, jak takoví lidé slepě přejímají názory médií. Je třeba jít do války s Iránem, ale co budeme dělat s AjKajdou, která působí v muslimském Izraeli. Totální neschopnost myslet a přejímat cokoliv, co napíši média je daleko horší, jak nemít nějaké znalosti o poloze státu.

Pokud je systém shnilý, je třeba ho rázně změnit a ne napravovat. V opačném případě jen poroste počet lidí s takto omezenými znalostmi, jejchž inteligence bude dokonce menší než inteligentní průměr českého parlamentu. Samozřejmě k radosti politiků, kteří i s minimem inteligence ví, že nevzdělanec se lehce ovládá.

Z toho videa jde opravdu hrůza, protože syrově poukazuje na zrůdnost nevzdělanosti a nemyšlení. Těžko jen domyslit, že přesně takoví lidé jednou bez poblému odhlasují jakoukoliv válku nebo cokoliv, co jim média a politici naroubují do hlavy. Stačí jen večer zapnout televizi a tupě poslouchat moderátory a jejich zavádějící polopravdivé informace... a to je mezi námi mnohem větší zrůdnost, jak toto video.

OBRAŤE LIST A ČTĚTE DÁL... vzdělávání, škola škola a inkluze

Komentáře  

# Jana 2015-12-14
V Česku je to stejný nebo hodně podobný. Například. herečka Geislerová proslula svým výrokem na Liteře: Doufám, že už se nebudu moct nikdy vzdělávat.
Citovat
# Vladimír 2014-05-30
Žijete v zemi, kde nic není hanba!...Těmito slovy zhodnotil student z Asie svůj roční pobyt v České republice. Čím kratší, tím výstižnější bylo jeho hodnocení klimatu v naší zemi. Měl pravdu. Z české kotliny se kamsi vytratil stud. Pojem hanba je dnes už srozumitelný málokomu. Dítě se nestydí zesměšnit učitele, muž se nestydí opustit ženu a děti kvůli milence, potomci se nestydí zvednout ruku na své rodiče, není žádnou hanbou žít jako parazit nebo veřejně propagovat zlo. Proč by se tedy měli politici ve službách
mafií stydět lhát, krást a podvádět?
Citovat
# Palko 2014-05-21
Zajímavé je, že skupinová, stádní stupidita je silnější faktor než zvědavost. Někteří si přejí uchovat si předem připravený postoj raději, než aby se třeba dozvěděli nějakou pikantnost. Zajímavý fenomén doby.
Citovat
# AlenaK 2013-01-25
Po prezidentských volbách je jisté, že jsem na úrovni Američanů k radosti ještě blbějších a vyčuraných politiků. A bude ještě hůř.
Citovat
# Majka 2012-12-22
Platí to pro celý svět. Jen místy je to víc vidět. Jako třeba u nás. :o)
Citovat
# Pavla 2012-08-26
Proč se jim divíte. Stačí se podívat na informace TV stanice FOX v USA, která informuje milióny lidí ve státech.
Tady máte důkaz? www.blisty.cz/art/64623.html
Citovat
# Lenka 2012-08-24
Tak hloupí lidé snad ani nemohou být.
Citovat
# Pavel Rudof 2012-08-24
Z toho videa jde opravdu hrůza
Citovat
# Rudolf 2012-08-24
Nadpis zmanipulovaný hlupák, myslím že vyjadřuje naprosto vše.
Citovat
# Jirka 2012-08-24
Souhlasím s tím, že úplně stejně by dopadli Češi. O tom žádná
Citovat