A+ A A-

Nedovzdělaní studenti nymburského gymnázia neznají Bohumila Hrabala

hrabal knihyNaprostá většina studentů gymnázia nezná vůbec nebo nedostatečně spisovatele Bohumila Hrabala, a někteří jejich rodiče nechtějí, aby jejich dítě dopadlo jak Hrabal. Proto je zřejmě 95% studentů proti pojmenování nymburského gymnázia po jednom nejčtenějším a nejvzdělanějším českém spisovateli.

Jednou větou, větší ostudu v Nymburku ještě neměli a popravdě řečeno, je kauza smutnou připomínkou, jak nedovzdělaná je dnešní mládež, a jak lehce se s ní dá manipulovat.


Stav nedovzdělanosti studentů gymnázia asi nejlépe vyjádřil předseda studentského parlamentu Tomáš Formánek... „Studuji na této škole šest let, a dosud jsem o Bohumilu Hrabalovi nic neslyšel." Pokud student o sobě chce veřejně říct, že je hlupák, pak to líp ani nejde.

Studenti, kteří jsou proti pojmenování gymnázia po Hrabalovi, dokonce argumentovali špatným Hrabalovým prospěchem, když ve škole studoval. Údajně není správným vzorem. Nějak jim ale uniklo, že vystudoval práva a jeho znalost češtiny, experimentování se slovem v jeho textech a moudrost myšlení byly a jsou hodny obdivu milónů lidi, kteří jeho knihy četli u nás i v zahraničí.

"Co je u Hrabala obdivuhodné není jen hloubka jeho vzdělání, ale hloubka jeho prožitku," napsal o Hrabalovi jeden z nejlepších překladatelů z čínštiny Antonín Líman, a pokračuje: "Má své filosofy nejen v malíčku, ale mluví o jejich myšlenkách s nesmírnou pravdivostí. I když mluví o někom tak Evropanům vzdáleném, jako byl Číňan Lao c’, máte pocit, že ho zná stejně důvěrně jako svého oblíbeného strýčka."

Další informace o nedovzdělanosti mládeže z nymburského gymnázia.
http://nymbursky.denik.cz/zpravy_region/nb_hrabal_gympl.html
http://www.blisty.cz/art/71259.html
http://www.blisty.cz/art/71280.html

OBRAŤE LIST A ČTĚTE DÁL... vzdělávání, Hrabal Bohumil

Komentáře  

# Mikulášek Honza 2017-02-02
Já myslím, že je to hlavně o tuposti učitelů, pokud nesjou schopni nebo dokonce ochotni o Hrabalovi mluvit než na jiných gymplech v ČR. Ty děcka jsou pak stejně tupá a nedovzdělaná.
Citovat
# Ewa 2016-11-21
Mezi námi, čert ví, jak by Bohuslav Hrabal reagoval, ale je dost možné, že by tu petici také podepsal. Kdo by chtěl, aby nesla jeho jméno generace, která jej aktivně odmítá
Citovat
# Jan Bubanec 2014-07-10
Nevím, jak tady můžete všichni řešit věc, o které nevíte vůbec nic. Urážíte všechny studenty! Říkáte, že nic neznají, ale už jste jaksi opoměli zmínit kolik vyhráli studenti soutěží, olympiád a dalších akcí. Navíc se všichni živíte z "omylu" jednoho novináře z nymburského deníku, který jako první napsal, že Tomáš Formánek vypustil z úst větu: " Studuji na této škole 6 let a dosud jsem o BH nic neslyšel", ale jaksi sprostě nedopsal závěr věty tedy: "Studuji na této škole 6 let a dosud jsem o BH nic neslyšel, z úst profesorů", což zásadně mění smysl věty, od té doby už jede ve všech levných bulvárních plátcích jen ta první část věty, a proto vás Prosím nezesmešňujte studenty, kvůli hlouposti, které se v kanceláři dopustil jeden novinář, když si to OPRAVDU nezaslouží.
Citovat
# Tonda 2015-09-13
Milý Jene, pokud ti tví profesoři neřekli o Hrabalovi nic, je to smutné, ale pokud sám sebe nevedeš ke vzdělání, což potvrzuješ, je to strašné. Jen ppotvrtzujete to, co se tady píše, že dnešní mládež je ve své většině opravdu tupá.
Citovat
# Anna 2014-04-03
Dobře je, že ta studentka z Nymburku píše zatím. Ještě maturitu nemá, že? Asi bych je tam rozpustila všechny. Nevím na co jsou tak pyšní...
Citovat
# K. 2014-04-01
Přečtěte si po sobě svůj článek. Máte v něm chyby, vy nedovzdělanče.
Studentka Gymnázia Nymburk (zatím)
Citovat
# Milena 2014-03-01
Volal jsem řediteli, dovolal jsem se na něj, propracoval jsem se k němu a říkám: "Pane řediteli, jestli chcete, já tam přijedu a řeknu jim, že jsou idioti, pomůžu vám." On říkal: "Ne, pane Čech, je to zbytečný. Oni už se zasekli a myslej si, že jsou zásadoví, že bráněj svý." Oni prý nechtějí přijít o název Gymnázium v Nymburce.
Říkám: "Do prdele, vždyť nepřijdou, bude to Gymnázium Bohumila Hrabala v Nymburce, do prdele!"
F. Ringo Čech
Citovat
# Maria 2013-12-30
Po stádnosti na gymnáziu v Českých Budějovicích, kde zmanipulovaná parta studentů vystoupila proti demokraticky zvolené člence KSČM je to další důkaz kam spěje tato mládež a jak lehce se nechá zblbnout totální pitomostí. Musí to být smutné učit na takové škole. Ostuda je v tomto případě velmi nedokonalé vyjádření toho, co se děje podle mne v celém státě.
Citovat
# Majka 2013-12-10
Kauza opravdu není jen o tom, zda studenti znají nebo neznají Hrabala, i když informuje o velké míře nedovzdělanosti, ale co zarážející je, jak lehce se s nimi dá manipulovat.
Citovat
# František Formánek 2013-12-10
Doplnění kontextu: http://nymbursky.denik.cz/zpravy_region/reakce_hrabal.html
Citovat
# Pavel 2013-12-09
NMožná by měl někdo studentům říct, že podle Hrabalových literárních předloh bylo natočeno celkem 13 filmů, z čehož povídkový film Perličky na dně, který obsahoval krátké filmy pěti režisérů, se stal manifestem tehdejšího nového, dodnes celosvětově oceňovaného uměleckého směru zvaného Československá nová vlna, film Ostře sledované vlaky získal od Americké filmové akademie druhého českého Oscara, a ve filmu Příliš hlučná samota, natočeném ve francouzsko-německo-britské koprodukci, hrál hlavní roli slavný francouzský herec Philippe Noiret.
Citovat
# Karolína 2013-12-08
Souhlasím s Lýdií, hloupost a nevzdělanost vidím na dnešních studentech mnohem víc jak před 20 lety. Bohužel. Nejhorší ale je, že mnoho lidí považuje takový stav za standardní.
Citovat
# Majka 2013-12-08
Téměř 25 let po listopadu máme generaci, která nejen že nezná Hrabala, jako např. studenti nymburského gymnasia, ale není ani schopna, přes veškerou pomoc mrkvosoftu, napsat dopis bez pravopisných chyb, natož odmaturovat z češtiny a matematiky u maturity předlistopadové úrovně. O tom, že by si uměli nebo si chtěli zazpívat, je škoda hovořit.
Generace libovolně manipulovatelné pomocí médií.
Co je ovšem nejhorší je, že za tu doba dochází k přerušení kontinuity a nebude generace kvalifikovaných učitelů, která by byla schopna tento trend zvrátit.
www.blisty.cz/art/71296.html#sthash.R0bcjVgF.dpuf
Citovat
# Lýdie 2013-12-08
Všem podepsaným studentům bych dala pětku z češtiny a nepustila je k maturitě. Bez milosti.
Citovat
# Majka 2013-12-07
Hrabal by měl zase o čem psát, i když o lidské blbosti toho napsal dost.
Citovat
# John 2013-12-07
Ostuda není jen na bedrech studentů, ale především je to ostuda jejich rodičů, kteří by zřejmě sami potřebovali vychovat. Úděsná ovšem je poznámka o jednoduché manipulaci s celou školou. To svědčí o mimořádné stádnosti většiny studentů.
Citovat
# Honza 2013-12-06
Pana Hrabala by to nejspíš velmi pobavilom to není městečko, kde se zastavil čas, ale spíš Kocourkov a mají z ostudy kabát.
Citovat