A+ A A-

Booquo, budoucnost nakladatelů je ve sdílení knih zdarma a za pár korun?

  • Kategorie: E knihy

booqueTo, o čem jsem již několikrát psal, se stalo skutečností. Bohužel ne v Česku, ale ve Španělsku. V půlce února 2012 představil nový model prodeje knih (a nejen knih) španělský knižní klub Circulo de Lectores, patřící pod nakladatelství Planeta a Bertelsmann. Podle online časopisu Publishing Perspectives a Juliety Lionetti má „dva obchodní modely – konvenční a předplatné.“

První model je kombinací online půjčovny (tisícovky) filmů a obchodu s elektronickými knížkami
Už dnes má v nabídce neskutečných 10 000 titulů a jejich počet ze dne na den stoupá.
Druhý model je online knižní klub,
ve kterém si za měsíční paušál 9,99 euro můžete přečíst libovolný počet knih. V něm jsou k dispozici zatím jen tři stovky titulů, k původní nabídce se prý ale bude přidávat každý měsíc dalších 300 knih.

Booquo chce také fungovat jako sociální síť: kromě obsahu prý bude nabízet kontakt s autory a podporovat vznik komunity čtenářů, v plánu je propojení s Facebookem.

Klub je zatím otevřený pro Španělsko, ale jeho provozovatelé ho rádi rozšíří do Německa nebo východní Evropy. Namítky, že český trh je o hodně menší než španělský může být námitka, ale jen do chvíle, než do české kotliny dorazí Amazon.

A to je řešení, nikoliv řvát po čtenářích, že je necháme pozavírat. Za pár korun mít kdykoliv přístup k velkému množství knih.
Kdo by si ještě knihy stahoval načerno? Nejen že taková nabídka zvýší poptávku po knihách, ale logicky naroste počet čtenářů. Lidé totiž pořád rádi čtou, ale málokdo z nich je ochoten za jednu knihu dát 300 korun a pak ji nechat v knihovně po celý život. Zvláště v době, kdy jsme dopoustili, aby jsme žili v totálně zkorumpované společnosti, kde jední veřejně kradou a většina to platí.

http://www.booquo.com/es/club/home

OBRAŤE LIST A ČTĚTE DÁL... knihy zdarma boouo

Přidejte informaci k článku

Bezpečnostní kód
Obnovit