A+ A A-

Nový algoritmus Facebooku dislike. Totalita se vrací a vytváří z vás spokojené stádo

  • Kategorie: Internet

facebook kleofasJednoduše řečeno. Facebook není určený pro diskuse a výměnu názorů, ale je určený idiotům, kterým se všechno libí, usmívají se na svět aniž by věděli co činí. Jak by řekl profesor Macháček, chudí duchem nemyslí, ale lajkují.

Facebook zavedl algoritmus, který hodnotí negativní hodnocení vašeho Facebooku.
Tzv. EdgRank snímá všechny negativní reakce fanoušků, ale i jiných uživatelů, kteří se na vaše Facebookové stranky dostanou oklikou. Například podle SocialFresh.com uživatelé Facebooku z těchto negativních akcí používají nejčastěji (76 %) Skrýt (Hide), kompletní skrytí celé stránky méně (16 %), nahlášení spamu ještě méně (8 %) a ukončení fanouškovství je prakticky výjimečné (méně jak jedno procento).
U osobních účtů to znamená, že některé přátele nebo jejich příspěvky nikdy v životě neuvidíte. V případě firemních stránek to znamená, že v průměru se příspěvky stránek dostávají asi k 16 procentům fanoušků. A podle všeho se toto číslo stále zmenšuje. Facebook samozřejmě nabízí řešení – ve všech případech si můžete připlatit a hned budete vidět lépe.

Podporování myšlenky být šťastný s průměrností utvrzuje veřejnost v tom, aby uvěřila, že je moderní být hloupý, vulgární a nevzdělaný.
Noam Chomsky

V praxi to taky znamená, že nejlepší způsob, jak se vyvarovat negativní zpětné vazby, je ten, že budete fanouškům poskytovat to, co odpovídá jejich očekávání. Máte-li například ve svém okruhu pitomce, pak musíte vkládat pitomé informace. Není totiž důležitý skutečný obsah zprávy, ale jeho zábavnost nebo inforamce, při které se uživatelé neudrží a budou tupě lajkovat jako o život.

Navíc bude narůstat počet lidí, kteří budou označovat negativně některé facebookové stránky záměrně. Schválně budou na ně bonzovat a označovat je za kontroverzní. Facebook tak lidi nespojuje, ale naopak vyvolává mezi nimi nenávist a negativní reakce.

Facebook tak zesílil to, o co už dávno usiluje.
Začne postupně odbourávat jakékoliv kontroverzní diskuse ve jménu... čeho vlastně? Už chápete co vlastne Facebook dělá? Vytváří z vás kompletně spokojené stádo, kde každý, jenž má jiný názor než většina, bude dislajkovaný a odvržený. Bude se udržovat nálada skvělá, veselá a příjemná a samozřejmě tupá. Facebook se stává čím dál víc sociálním médiem pro chudé duchem. Ale to není nic tak nového.

Komentáře  

# Ludvík 2013-08-22
Naprostá pravda. Navíc se množí čím dál víc případy, kdy Facebook bezdůvodně někoho zablokuje nebo ho jinak omezí. Nikde nic nesděli a ani se nedočkáte odpovědi. Jediné rozumné řešení je, zaplnit ho smylšenými informacemi. Kdo dens dá svá osobní data na Facebook je asi jen blázen.
Citovat
# Pavel 2013-05-18
Nemám rád články tohoto druhu protože: je namířeno proti lidem, kteří se do takové situace dostávají pod silným sociálním tlakem - je to současnou dobou a tak - stavět to na takto jednosměrné kritice je stejně lehkovážné jako některá lajkování /a nebo vůbec je to složitější problém/. Chci jen podotknout - tento článek nedělá nic proto, aby lidi spojil - jak autor v negaci uvádí o facebooku, ale jen snobsky poukazuje na nějakou "vyšší uvědomělost". (pro konkrétnost zamyslete se např. nad touto větou: " Máte-li například ve svém okruhu pitomce, pak musíte vkládat pitomé informace") p.s. Taky jsem byl takto silně proti facebooku a s nebezpečím konformismu souhlasím a to nejen na facebooku. Peace, Love, Empathy.
Citovat
# Rudolf 2013-05-12
Není to nic nového, jen se aktivita Googlu a Facebooku v poslední době zesiluje a propojuje pomalu a nenápadně se zákony jednotlivých zemí, aby zotročilo obyvatelstvo. A to dokonce s jejich souhlasem. Pokud to nikomu nedochazí, tak prostě nemyslí.
Citovat
# ET 2013-04-26
Ne, že bych nesouhlasila, ale je úsměvné vidět hned pod článkem o kritice Facebooku známé modré tlačítko Like :-)
Citovat
# Naďa 2013-04-22
Smutná realita, kterou si většina lidí vůbec neuvědomuje. Je to tak jak se praví: Chudí duchem nejvíc lajkují aniž by věděli proč a co.
Citovat
# MichalM 2013-04-22
přesné!!!!!!!!!!! není co dodat
Citovat