Vzdělaní hledají způsob. Nevzdělaní hledají důvod.

A+ A A-

Steve Jobs, biografie spoluzakladatele Apple a vizionáře moderních technologií

jobs steveJediný oficiální a dlouho očekávaný životopis vizionáře a jedné z nejvýraznějších osobností moderní doby.

Na podkladě více než čtyřiceti rozhovorů se Stevem Jobsem provedených v průběhu dvou let, a na základě více než sta rozhovorů se členy jeho rodiny, s přáteli, konkurenty, soupeři i kolegy - pojednává tato kniha o životě plném vrcholů i propastí a o pronikavě intenzivní osobnosti tvořivého podnikatele, jehož vášeň pro dokonalost a železné odhodlání zcela převrátily šest odvětví lidské činnosti: osobní počítače, kreslené filmy, hudbu, telefony, počítačové tablety a digitální tisk.

Steve Jobs pomáhal založit společnost Apple. Byl to on, kdo přišel s myšlenkou jednoduše ovladatelných designově promyšlených zařízení, kdo prosadil koncept ovládání osobního počítače pomocí kurzoru na displeji, zavedl prodej hudby v elektronické podobě, "stvořil" iPhone a iPad.

Roku 1986 spory s jeho kolegy vedly k odchodu ze společnosti, do které se však po 10 letech, kdy jím založená společnost NeXT byla skoupena společností Apple, opět vrátil. Zároveň neměl na svědomí pouze společnost Apple – koupil filmová animační studia Pixar, která také sklízela celosvětový úspěch. (film Ice Age etc.)

Steve jobs | Walter Isaacson | vydal Práh, 2011
Více než 600 stran, unikátní čb fotografie, vázáno s přebalem. Už v předobjednávkách byla kniha na Amazonu nejprodávanější knihou všech dob.

Komentáře  

# John 2012-02-23
Je to opravdu podrobná biografie od zkušeného vypravěče Waltera Isaacsona, který se nevyhýbá nepříjemným skutečnostem a skandálům, ale ani je nevyhledává nad rámec vkusu. Všímá si toho, co Steve Jobs dělal, a především toho, jak to dělal. A hlavně, díky privilegovanému postavení se investigativní spisovatel mohl na otázku "proč?" ptát přímo Jobse. Životopis totiž začal psát na jeho žádost.
Citovat
# jj34 2012-01-20
díky více než čtyřiceti rozhovorům a evidentně blízkému kontaktu životopisce s popisovanou osobou je kniha Steve Jobs fascinující čtení pro každého, kdo se o kontroverzního vizionáře zajímá. Bohatý sloh není na překážku srozumitelnosti. Také tempo, které se napříč knihou divoce mění, nepůsobí matoucím dojmem a funguje spíše jako další udička, která vás vtáhne hlouběji do děje.
Citovat
# Palo 2011-12-30
"V té knize bude asi hodně věcí, které by se mi nelíbily, že?" zeptal se Jobs spisovatele v létě 2011. Isaacson se usmál a odpověděl, že si tím je celkem jistý. "To je dobře," odvětil Jobs. "Aspoň to nebude vypadat jako kniha na objednávku." Blížíme se ke konci knihy, který se zdá býti symbolicky předčasný.

"Měl jsem o tomhle projektu mnoho pochybností," svěřil se Jobs spisovateli. "Ale chtěl jsem, aby se moje děti dozvěděly, kdo jsem. Neměl jsem na ně vždycky čas, a chci, aby pochopily, proč. A taky, když jsem onemocněl, došlo mi, že až umřu, bude o mě psát spoustu lidí, kteří o mně nebudou mít ani páru. Chtěl jsem se ujistit, že si někdo vyslechne, co k tomu můžu říct já."

Citovat