Vzdělaní hledají způsob. Nevzdělaní hledají důvod.

A+ A A-

Ovocné a zeleninové šťávy. Knihy Normana Walkera

cerstve zeleninove stavyJestliže nejíme, zemřeme. Nejíme-li jídlo, které naše tělo vyživuje a pomáhá mu regenerovat, zemřeme předčasně a zbytečně. Tajemství čerstvě vylisovaných šťáv spočívá v tom, že čistí a detoxikuje organismus, podporuje trávení, snižuje nadváhu, odstraňuje únavu, dodává tělu přirozenou energii a regeneruje tím nejlepším způsobem buňky našeho těla.
Tím samozřejmě prodlužuje věk neboť tělo není zaneseno anorganickými látkami, naše klouby jsou ohebné a tělo nevykazuje únavu i ve velmi pozdním věku. Spolu s cvičením, např. Pět Tibeťanů, přestává tělo ovládat naši mysl, ale mysl ovládá tělo.


Autor mnoha knih, Dr. Norman W. Walker, byl jeden z nejvýznamnějších lékařů zabývajících se zdravím a výzkumem výživy v USA.
V roce 1910 založil dr. Walker v New Yorku NORWALK - laboratoř pro výzkum výživy a od té doby přispíval svými poznatky k prodloužení aktivního života. Jeho největším příspěvkem byl objev léčebné hodnoty ovocných a zeleninových šťáv v roce 1930. Knihy a popisy dr. Walkera, týkající se výživy a zdraví, jsou jednoduché a lehce proveditelné. Nezakládají se na “zázračných dietách” nebo “revolučních” objevech! Jeho knihy jsou dodnes vzorem mnohým lékařům, vědcům a autorům.
Během svého života jasně dokázal, že pití čerstvě vylisovaných šťáv se lze ve zdraví dožít vysokého věku. Sám se dožil 99 let, což je nejlepší důkaz jeho filosofie přirozeného stravování.
Za svůj život sepsal řadu knih. Svou poslední knihu "Jednoduchá kontrola váhy" dopsal ve věku 94 let.

Walker je ale jedním z mnoha průkopníků syrové stravy:
Například Max Gerson se stal tím, co svého času nazval jeden z jeho pacientů, Albert Schweitzer, "jedním z nejznamenitějších géniů v historii lékařství".  Nebo americký dentista Weston A. Price, který v letech 1920 až 1940 cestoval po celém světě a studoval přírodní národy-přičemž pozoroval zejména vývin jejich kostí, výskyt zubního kazu a všeobecné a mentální zdraví odloučeně žijících kultur. Na základě tohoto bádání vznikla fascinující kniha Nutrition and Physical Degeneration (Výživa a fyzická degenerace), vydaná v roce 1945, v níž podrobně dokumentoval své nálezy včetně fotografií a statistik. Po práci v terénu se Price vrátil do Ameriky, kde začal obhajovat návrat k prostým, čerstvým plodinám, pěstovaným v organicky hnojené půdě. Zjistil však, že i jeho, podobně jako Gersona nebo Bircher-Bennera a mnoho dalších zastánců změn v dietě lidí, vyloučili ze společnosti. Jeho přístup byl příliš radikální a jednoduchý a příliš ekologický, než aby jej mohla spolknout vědecky smýšlející komunita, zasvěcená producentům vysokých technologií a zasnoubená s myšlenkou snižování nemocí pouze jako záležitostí jednoduchých příčin a z toho plynoucích jednoduchých následků.

Stáhněte si knihy : Dr. Normana W. Walkera:

Dr. Norman W. Walker: Omládněte  - 1,1 Mb

Dr. Norman W. Walker: Čerstvé ovocné a zeleninové šťávy   - 0,9 Mb

Dr. Norman W. Walker: Zářivé zdraví   - 1 Mb

Dr. Norman W. Walker: Tlusté střevo bez zácpy  - 2,2 Mb

Dr. Norman W. Walker: Zdraví a salát  - 1,4 Mb

Ukázky z knih Normana Walkera

Smysl pití šťáv spočívá vlastně v tom, učinit tělo schopným přijímat všechny živoucí účinné látky z ovoce a zeleniny co nejrychlejším způsobem, bez zatížení zažívacího ústrojí prací, potřebnou k zpracování celulózy.
Jestliže pijete šťávy správně připravené, je vaše tělo schopné je během deseti až patnácti minut absorbovat. Proti tomu vyžaduje ovocná a zeleninová kaše daleko delší práci zažívacího ústrojí!
Pití šťáv, ze kterých nebyla odstraněna vláknina, zatěžuje zažívací ústrojí více než jedení ovoce a zeleniny vcelku.

Když se tělo přirozeným způsobem znovu buduje nebo regeneruje, je důležité myslet na to, že přirozené potraviny mohou vyvolat očistný proces v celém organismu. Tento proces může být provázen dočasnými potížemi v těch částech těla, kde právě probíhá. Někdy se dokonce můžeme cítit nemocní. Neměli bychom ale ani na okamžik věřit, že jsme onemocněli ze syrové stravy a jejich šťáv, pokud jsou čerstvé a jsou snědeny nebo vypity ve stejný den, kdy se vyprodukovali. Naopak, měli bychom si být vědomi toho, že očišťující i uzdravující procesy mají svůj průběh. Čím dříve se dostaví nevolnost po vypití většího množství šťáv, tím lépe. Čím více šťáv vypijeme, tím rychleji se zotavíme. Jsme-li na pochybách, konzultujme s lékařem, který má zkušenosti s léčbou šťávami a s komplexní medicínou. Jestliže lékař často šťávy neordinuje, nemůžeme očekávat, že zná jejich účinek. Odsoudit syrové šťávy, a zvláště šťávu z karotky, nebo je prohlásit za škodlivé, znamená opravdu nedostatek vědomostí. Neočekávejme, že jedy, které se celý život v těle hromadily, zázračným způsobem přes noc zmizí. Potřebuje to čas.

Čerstvé šťávy ukázaly již na rozhraní dvacátého století, co v nich vězí. Jejich hodnota je dnes uznávána mnoha lékaři, léčiteli, stejně jako dietetology. Účinnost šťáv se odůvodňuje tím, že se tekutá potrava, získaná oddělením vitálních látek a vody od vlákniny, obzvláště rychle stráví. Zažívací pochody, nutné k oddělení vitálních látek od vlákniny, vyžadují práci zažívacích orgánů a čas. Strávení celých ovocných plodů a celé zeleniny potřebuje energii a zdroj této energie je v potravě. Část "hutné" stravy, kterou sníme, se použije jako pohonná hmota k získání této energie. Toto je odpověd" na často kladenou otázku: Proč se místo přípravy šťáv nemají jíst ovocné plody, saláty a zelenina vcelku?"

Tajemství účinků čerstvé šťávy spočívá v rychlém využití minerálních látek, vitaminů, solí a především enzymů z čerstvého ovoce a zeleniny, které tělo za normálních okolností získává složitými a dlouhodobými procesy. Čerstvá šťáva je oproti celému plodu dokonale strávena během několika minut.

OBRAŤE LIST A ČTĚTE DÁL... zelenina Walker Norman vegetariánství

Komentáře  

# Helca 2016-10-13
Ja teda nevim, ale podle toho jak je to psane v knize o stavach, dozil se tento lekar 118 roku a ne 99. Nevim, kdo ma tak divne pocty.
Citovat
# Ludvík 2014-11-25
Pevná potrava se musí zažívacími pochody napřed rozložit a stát tekutou. Je nutné, aby zažívací proces oddělil molekuly od vlákniny, aby mohly osmózou proniknout střevními stěnami. Pak mohou být dopraveny do jater a tam přeměněny na účinné látky, které potřebují buňky a tkáně. Čerstvé syrové šťávy ušetří zažívacímu ústrojí mnoho energie, která by byla nutná ke zkapalnění pevné stravy. Pevná potrava potřebuje průměrně tři až pět hodin "zažívací činnosti", kdeto šťávy jsou během několika minut stráveny a v krátké době tělem přijaty.
Citovat
# Dan 2016-03-16
A nezkousel jste se zamyslet nad tim, zda nahodou neni potreba aby zazivaci ustroji naopak bylo vyuzivano k oddeleni ucinnych latek? Jestli nahodou "vynechani" zazivaciho ustroji nema negativni ucinky? Podle meho nazoru je spravne aby procesy v tele fungovaly a byly vyuzivany tak jako je potrebne aby napriklady svaly, zrak apod. byly pouzivany a trenovany. Co myslite?
Citovat
# Radka 2014-10-24
Skvělé!!!! Díky moc!!!!
Citovat
# Markéta, GSK 2014-09-07
Zajímavé, kouknu na to trochu víc. Jen ani s tím ovocem by se to nemělo přehánět, není to dobré na zubní sklovinu.. koukněte třeba na kyselapravda.cz
Citovat
# Milena 2014-09-06
Nemoc je podle našeho názoru definována špatně. Z jevu označovaného jako nemoc, skládajícího se ze tří částí, je za nemoc považována pouze její třetí a poslední část, tedy symptom. Přitom je symptom nemoci nejméně tím, co dělá nemoc nemocí. Symptom je totiž již stadium překonání nemoci. A právě tento symptom je léčen, ničen a především mylně interpretován.
Konzumace převážně tepelně upravovaných jídel může vést k únavě, stresu, deprasi, obezitě a předčasnému stárnutí. Syrová energie je zvláštní druh energie v čerstvých tepelně neupravených potravinách - ovoci, zelenině, ořeších, zrní, semenech a výhoncích.Nejen zabraňuje nachlazení, chřipce a předčasnému stárnutí, ale také pomáhá léčit rakovinu, cukrovku, vředy a artritidu.
Citovat
# Radek 2014-09-06
Děti onemocnívají stále v ranějším věku, užívají více léků na předpis než kdy dříve, třetina má nadváhu nebo trpí rizikem nadváhy, vypěstovali jsme jim cukrovku, která byla dříve pouze u dospělých.
Všechny tyto problémy mají tři příčiny: snídani, oběd a večeři.
Citovat
# Majka 2014-09-06
VĚDA JE JASNÁ. VÝSLEDKY JSOU ZŘEJMÉ. ZMĚŇTE SVOU STRAVU A VÝRAZNĚ SNÍŽÍTE RIZIKO RAKOVINY, ONEMOCNĚNÍ SRDCE, CUKROVKY A OBEZITY.
Citovat