Vše, co zlepšuje schopnost přemýšlet, je sebevzdělávání!

A+ A A-

Martin Konvička. Knižní rozhovor o životě a svobodě

konvicka kniha rozhovoru

Kniha je koncipována jako rozhovor. Navíc rozhovor, který vznikl přirozeně - jako mluvené slovo - za jeden den. Struktura rozhovoru je členěná do několika bloků - dětství a dospívání, vliv řeckých příbuzných, studium a zájem o přírodovědu, rok 1989, studium v USA, názory na lidská práva, vědecká práce, aktivismus.

Martinovi Konvičkovi je neustále znemožňováno mluvit.
Mnoho lidí si Martina pro jeho přímé názory zaškatulkovalo jako "extrémistu", "rasistu" a "xenofoba". Kdo Martina zná, ví, že je toto škatulkování úplně mylné a nespracedlivé. Proto nakladatelství Naštvané matky jako svou první publikaci vydalo právě rozhovor s ním. Pohled na Martina patří k těm nejvíce zkresleným a proto jsem chtěli něco udělat pro jeho narovnání.

Celé povídání je proloženo Martinovými nejvýznamnějšími blogy, které dokreslují jeho postoje a každý si může konfrontovat jeho názory s jeho životními zkušenostmi.
Martin Konvička je autentický a přesvědčivý kritik islámu a definuje púostoije, které formovaly i silné antiislámské hnutí u nás. Pokud si chcete udělat jasno v tom, jak se postavit k islámu, tady najdete informace a fakta. A pochopíte, proč lidé jako Martin, tak silně varují a nenechají se ve svých aktivitách odradit.

Ale kniha není primárně o islámu - je především o svobodě.
O svobodě bádat, hledat cesty, dělat chyby, mluvit a diskutovat o všem, co nás formuje a ovlivňuje. Islám sílí jen tím, jak moc ztrácíme svobodu. A to považujeme za důležité poselství. Proto úryvek z knihy, který najdete v obrázcích, je právě o svobodě. o tom, jak Martin pocítil její omezování právě v "zemi svobody" v USA.

Martin Konvička / Předmluva Klára Samková
Eva Hrindová, Miroslav Adamec / EAN:9788090657304 / Vydal: Naštvané matky, 2018

Knihu můžete objednávat v Knihcentru - https://www.knihcentrum.cz/martin-konvicka-1
Pokud nás chcete podpořit, objednávejte knihu přímo u nás - stačí poslat mail na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. a obratem vám přijdou informace o platbě.

Napiš svůj názor

Bezpečnostní kód
Obnovit