Vše, co zlepšuje schopnost přemýšlet, je sebevzdělávání!

A+ A A-

Medová past, napínavá skandinávská detektivka

medova pastKrálovna norské detektivky přichází. Jednoho letního podvečera záhadným způsobem zmizí sedmiletý chlapec. Několik dní poté zahyne pod koly neznámého vozu lotyšská dělnice. Jakkoli je to nepravděpodobné, postupem času se ukáže, že obě tragédie spolu těsně souvisí. Policejní vyšetřovatel Cato Isaksen má z tohoto dvojitého případu noční můry. Přeložila Jitka Jindřišková.

Vyšetřovatel Cato Isaksen se navíc právě vrátil ze zdravotní dovolené a k velké nevoli zjistil, že do týmu přibyla nová otravná kolegyně s nesnesitelným psem. Jejich vzájemné třenice jsou však nadmíru inspirující a Cato si nakonec musí přiznat, že bez jejích drzostí a temných životních zkušeností by nejspíš hrůzné tajemství vyřešit nedokázal.

Medová past je dokladem toho, proč jsou skandinávské detektivky v současné době tak oblíbené.
Vedle strhujícího příběhu nabízí i neobyčejný pohled na zdánlivě bezvadné současné Norsko a jeho nepříliš známé stinné stránky. Od Unni lindellové nakladatelství Plus ještě připravuje detektivky Temný muž a Cukrová smrt.

Unni Lindell (1957) je v současnosti jednou z nejúspěšnějších as také nejvšestrannějších norských spisovatelek. Píše básně, povídky i knihy pro děti a mládež, za něž se jí dostalo mnoha cen a uznání. Úspěch jí však získaly především kriminální romány s vyšetřovatelem Catem isaksenem. Unni Lindellové už vyšla v Albatrosu její dětská knížka Strašidýlko Nela a Noční škola.

Medová past | Unni Lindell | Vydává Plus, 296 stran

Napiš svůj názor

Bezpečnostní kód
Obnovit