A+ A A-

Velká kniha o Vánocích

velka kniha o vanocichChcete vědět, co je zlaté prasátko? Zajímá vás, které zvyky a tradice jsou ryze české a které se do našich domácností dostaly ze zahraničí? Přečtěte si, proč kupujeme stromeček nebo zavěšujeme k lustru jmelí. Vánoce jsou nejkrásnějším svátkem v roce. Slavíme je tradičně i netradičně.

Prvotinu autorky Lucie Kochové je vůbec první, která se populárně-naučnou formou věnuje českému pojetí Vánoc. Přehledně jsou zde popsány české vánoční zvyky a tradice od svatého Martina až po silvestr. Autorka nabádá čtenáře k tomu, jak efektivně naplánovat předvánoční přípravy během adventu tak, aby byly Vánoce opravdu tradičními rodinnými svátky.

Lucie Kochová pracuje ve vydavatelství Mladá fronta jako šéfredaktorka lifestylového časopisu MyLife. V minulosti se věnovala pedagogice volného času, lektorovala výtvarné kurzy pro děti i dospělé s ohledem na české tradice. Intenzivně se zabývá ekologií, kulturně-společenskými jevy, folkloristikou a zvláště problematikou českých tradic, které se snaží poutavou formou představit současnému čtenáři.

Velká kniha o Vánocích | Lucie Kochová | Mladá Fronta, 2010

Přidejte informaci k článku

Bezpečnostní kód
Obnovit