Vše, co zlepšuje schopnost přemýšlet, je sebevzdělávání!

A+ A A-

Vodácké putování volejem i peřejemi ze Zdeňkem Šmídem

Image

Podle hraného seriálu Proč bychom se netopili napsali spoluscénáristé Zdeněk Šmíd a Miroslav Adamec také knihu, která vychází ze scénářů a vypráví příběhy vodácké party tak, jak ji můžete vidět na obrazovkách.

Kniha je z pera Zdeňka Šmída (autor Proč bychom se netopili) a režiséra Adamace.
Přivedla je na řeku náhoda, či osud? Ještě nedávno se neznali, teď společně sedají do kánoí. Mužný Křižák, nejkrásnější dívka českých vod Dana, neúnavný organizátor Keny, majetnický Sumec, Lída – děvče krev a mlíko, křehká Lucie, pomalý Otouš a další. Některé posádky sváže řeka na celý život, jiné rozdělí.

Zážitky z plavby, z večerů při kytaře, z vodáckých hospod jsou dramatické i humorné, přinášejí radost i slzy, ale hlavně – baví a dojímají čtenáře knih Zdeňka Šmída už více než dvě desetiletí. Bylo jenom otázkou času, kdy z vděčných situací, nových příhod a tradičně vtipných glos vodáckého života vznikne televizní seriál. Jeho knižní podobu máte právě před sebou.

Foto z natáčení seriálu:
https://www.ceskatelevize.cz/porady/1071158728-proc-bychom-se-netopili/1686-fotky-z-nataceni-vodaku/

Zdeněk Šmíd, Miroslav Adamec / Volejem i peřejemi / podle televizního seriálu PROČ BYCHOM SE NETOPILI / Edice České televize / Váz., 145 x 205, 280 stran

OBRAŤE LIST A ČTĚTE DÁL... Šmíd Zdeněk Adamec Miroslav

Napiš svůj názor

Bezpečnostní kód
Obnovit