Vzdělaní hledají způsob. Nevzdělaní hledají důvod.

A+ A A-

Praha známá i neznámá. Ilustrovaná knížka o pozoruhodných památkách i událostech

praha_znama130.jpgKnížek pro děti o Praze vyšlo od roku 2000 už docela dost. Většina z nich je však více méně pohádkových. Ať už se jedná o Petiškovy židovské pohádky, Pohádky z Kampy Jindřišky Smetanové nebo Golem z Meandru. Je tu i pár pražských legend a pověstí (Langer, Wagnerová), ale kromě Prahy lucemburské v obrazech a Prahy babky měst nic „naučně-obrázkového“. Už proto stojí nové vydání Prahy známé i neznámé za pozornost.

Praha známá i neznámá Milady Motlové je bohatě ilustrovaná knížka o pozoruhodných památkách, místech i událostech krásného města s tisíciletou pamětí. Vede čtenáře po stopách historie Pražského hradu, Hradčan a Malé Strany přes Vltavu s jejími ostrovy a mosty na Staré a Židovské Město, Novým Městem na Vyšehrad i k místům za hradbami.

Autorka ale nepředkládá jen výčet pamětihodností ,
všímá si historie pozoruhodných pražských staveb a jednotlivých částí historického jádra i významných osobností, které v Praze zanechaly stopu. Seznamuje čtenáře i s některými pověstmi a legendami, které se k jednotlivým památným místům váží. Pověsti pak doplňují zajímavosti o životě ve staré Praze, přehledy historických dat, patronů pražských kostelů, církevních řádů, panovníků a vysvětlivky. Autorka ale nepomíjí ani dnešní, moderní tvář české metropole.

praha_znama450.jpg

Kniha je určena všem, kteří chtějí Prahu nejen vidět, ale také se o ní něco dozvědět. Věnována je především dětem staršího školního věku, ale přináší inspiraci k zajímavým procházkám po našem hlavním městě i dospělým čtenářům.

Knížku přesnými a působivými ilustracemi doplnil Jan Maget. Uvnitř tak najdete nejen obrázky jednotlivých staveb, portréty popisovaných osobností, nákresy a mapky jednotlivých částí Prahy, ale i přehledné plánky rozsáhlejších památek.

Milada Motlová / PRAHA ZNÁMÁ I NEZNÁMÁ / Knižní klub 2008 / Ilustroval Jan Maget / 95 stran
2. vydání, 1. vydání 2004 také v Knižním klubu

 

 

 

 

 

OBRAŤE LIST A ČTĚTE DÁL... Motlová Milada Maget Jan

Přidejte informaci k článku

Bezpečnostní kód
Obnovit