A+ A A-

Praha lucemburská nejen v obrazech

praha_lucemburk_130.jpgV době Lucemburků a hlavně za vlády Karla IV. Praha vzkvétala a rozvíjela se obrovsky rychlým tempem. To ví každý. Ale to, jak přesně se v téhle době žilo, jak Praha vypadala, jak se stavělo, co se jedlo a podobně, ví už málokdo. Chcete-li vědět víc, ponořte se do knížky Praha Lucemburská v obrazech a bádejte a bádejte ...

Ale nebojte! Název zní sice trochu stroze a odborně, ale knížka je celá barevná, krásně ilustrovaná a přehledně se tak dozvíte spoustu nového. Knížka je totiž informacemi naplněná po okraj, přestože má jenom třicet stran.

Prostřednictvím vyprávění Františka Kadlece a obrázků Petra Urbana tak můžete cestovat časem i prostorem, navštívit v Praze místa, která dnes vypadají úplně jinak a proniknout do tajů každodenního života středověkých Pražanů.

Pomocí kouzelníka Žita a dvou dětí ze současnosti (dvanáctileté Lucky a sedmiletého Kuby) se dostanete do lucemburské Prahy a objevíte její tajemství tím nejlepším způsobem: skrze velké barevné ilustrace, které nejenom úplně přesně rekonstruují tehdejší stavby, ale jejich prostředí zabydlují věcmi každodenního života až do těch nejmenších detailů.
Dozvíte se třeba jak vypadal královský palác, co se jedlo na velkém hodokvasu, jak žili obyčejní lidé, co se dělo na rytířském klání, jak se učilo na vysoké škole, proniknete i do tajemného světa mnichů a zjistíte, kdo byly lazebnice.

A kdybyste si s něčím nevěděli rady, pomůže vám slovníček pojmů. Nechybí ani názorný rodokmen lucemburské dynastie.

A informace pro učitele na závěr. Knížka může posloužit i jako výborný doplněk k výuce českých dějin!

PRAHA LUCEMBURSKÁ V OBRAZECH | František Kadlec-Petr Urban | Ilustroval Petr Urban, Eva a Lubomír Anlaufovi |
 Praha : Albatros, 2006 | 30 stran


KNIHA BYLA OCENĚNA ZLATOU STUHOU ZA ROK 2006


praha_lucemburk400_1.jpg

Přidejte informaci k článku

Bezpečnostní kód
Obnovit