Vzdělaní hledají způsob. Nevzdělaní hledají důvod.

A+ A A-

Cesty za dobrodružstvím, příběhy velkých činů

 

cesty za dobrodruzstvimPatnáct strhujících příběhů o smělých činech průkopnických mořeplavců, cestovatelů, horolezců a letců, kteří posunuli hranice známého světa a lidských možností.

Cesty za dobrodružstvím vyprávějí o patnácti nejvýznamnějších činech posledních pěti století, od prvního obeplutí zeměkoule v roce 1519 po první nonstop let kolem světa horkovzdušným balonem roku 1999. Před čtenářem defilují jména Fernão de Magalhães, James Cook, David Livingstone, Roald Amundsen, Charles Linbergh či Richard Branson. Příběhy jej křížem krážem provedou celým světem a ještě dál. Poputuje na vzdálené ostrovy jižního Tichomoří, do ledových pustin Antarktidy, z africké džungle do australské buše a z impozantních vrcholů Himalájí na nehostinný povrch Měsíce.

Tyto příběhy líčí odvážné mořeplavby, svízelné putování po souši, vyčerpávající výstupy i smrtelně nebezpečné lety balónem, v letadle či kosmické lodi. A živě popisují naděje, obavy, katastrofy i triumfy některých z nejodvážnějších jedinců.

Některé příběhy jsou do knihy zařazeny proto, že mají trvalý vliv na historii nebo že zásadně změnily naše chápání světa. Jiné jsou prostě napínavými zprávami o hrdinství a schopnosti přežít. Všechny jsou pak svědectvím o lidské statečnosti, odhodlání a vytrvalosti  - a naší neukojitelné touze po vědění a nových zkušenostech.
Velké množství barevných kreseb a fotografií zprostředkovává atmosféru heroických činů. Knížka je ideálním dárkem pro všechny malé i velké kluky s duší dobrodruha.

Cesty za dobrodružstvím | Nakladatelství CooBoo 2013 – Albatros Media

Přidejte informaci k článku

Bezpečnostní kód
Obnovit