Vše, co zlepšuje schopnost přemýšlet, je sebevzdělávání!

A+ A A-

Petr Sís a bilderbuch Pilot a Malý princ. Život Antoina de Saint-Exupéryho

maly princ sisPetr Sís s empatií, lehkostí a citem pro dobovou atmosféru vypráví příběh legendárního francouzského letce, dobrodruha a spisovatele Antoina de Saint-Exupéryho (1900–1944).

Mimořádně zpracovaný obrazový životopis sleduje rodinné zázemí, dětské sny, práci pro leteckou poštu i osudový poslední let nad Středozemním mořem. Je to portrét muže, jenž s oblibou četl i psal přímo v kokpitu letadla, odvážně překonával hranice dosud možného a zároveň zůstal velkým snílkem. Po celý život si v sobě uchoval zvědavé a hravé dítě – svého Malého prince.

Kniha o osamělosti, hledání krásy a smyslu života.

sis maly princ 1

Petr Sís se narodil v roce 1949 v Brně.
Vystudoval Vysokou školu uměleckoprůmyslovou v Praze a The Royal College of Art v Londýně. Od roku 1984 žije v USA. Věnuje se animovanému filmu a autorské knize pro děti; jeho tituly vycházejí vedle češtiny také v anglických, francouzských, německých, španělských ad. mutacích. Za svou bohatou tvorbu získal mnohá ocenění po celém světě, mj. Zlatého medvěda na filmovém festivalu v Berlíně (krátký film Hlavy, 1980) a dvakrát Ragazzi Award (knihy Strom života, 2004; Zeď, 2007) plus Cenu H. Ch. Andersena v Boloni (2012). V České republice vycházejí jeho práce, snoubící osobně laděný, často vzpomínkový text s imaginativním výtvarným doprovodem, od poloviny 90. let: Tři zlaté klíče (1995), Hvězdný posel (1996), Tibet (2005), Ptačí sněm (2011) aj.sis maly princ 2

sis maly pric illustration

OBRAŤE LIST A ČTĚTE DÁL... Sís Petr, Antoine de Saint-Exupéry bilderbuch

Vaše názory  

# Karel Sv
Exupery není nejlehčí čtení, je možná problémové na pochopeni,ale nikde jsem nenašel cokoli o tom, že když někdo něčemu nerozumí, měl by byt někým, kdo si myslí, že rozumí, ponižován....
| Quote
# Malý Karel
Jedinečný Petr Sís a jedna moc krásná knížka.
| Quote
# Karel
Alenko, to vůbec nevadí, že jsi knihu nepochopila. Hlavně, že umíš psát a počítat.
| Quote
# Alena
Podivná knížka o které žvaní snad každý. Osobně nevidím nic zajímavého na smutném človíčkovi s velkým srdcem, ale s poněkud chaotickým hledáním něčeho a nevíme vlastně čeho, kde sice mluví o různých lidských zvrhlostech, ale na samou podstatu knížka už nedohlédne. Tož pro tápající a vzdělané dospělé a mimořádně inteligentní děti to možná je, ale ukažte mi normální průměrné dítě, které tomu bude rozumět. Ani za mák, říkám.
| Quote
# Honza
kyselé ovoce, řekl bych...
| Quote

Napiš svůj názor

Bezpečnostní kód
Obnovit