A+ A A-

Pohádky – poslední vybrané knihy

Knihy děti

OBRAŤE LIST A ČTĚTE DÁL...

Podkategorie

 • Beletrie pro děti

  Dítě potřebuje věřit tomu, že svět má smysl, že život je dobrý a že je to dar. Když mu tuhle iluzi vezmete moc brzo a zasadíte mu do dušičky semena beznaděje, odrovnáte ho na celý život. Děti se samy vyrovnají, když poporostou, s tím, že svět není jednoduchý, černobílý, že život není jako v knížkách, ve filmu, že pravda může být lží a lež pravdou. Nejdůležitější je u nich podporovat myšlení – ne jenom to racionální, to kalkulantské, ale myšlení hlavou a srdcem.
  Jiří Žáček

 • Pohádky pro děti

  Všiml jsem si, že dítě vůbec nestačí na rozlehlý výpravný celek (jako je třeba obrázek města s množstvím domů, s různými architektonickými detaily, okapy, střechami a stříškami, povozy a lidmi). Všiml jsem si, že si z takových obrázků vždycky vybraly jednu nebo dvě věci, třeba docela nevýznamné, které ani nebyly pro obsah nějak typické, zkrátka takové, které jim padly do oka, ať už to byla jen žába nebo veverka, princezna nebo jak se někdo směje. A rychle otočily list, aby viděly, co je na dalším.
  Stanislav Kolíbal o ilustrování Stromu pohádek

 • Naučné pro děti

  Duchovní mysl se může scvrknout jako hrášek nebo i docela zaniknout, když tělesná mysl začne vládnout všemu. Tak se z tebe stane mrtvý člověk. Babička řekla, že mrtví lidé se dají docela snadno poznat. Když se mrtví lidé podívají na ženu, nevidí nic než špínu, když se podívají na druhého, nevidí nic než zlo, když se podívají na strom, spatří jen prkna a peníze; nikdy krásu. Babička řekla, že světem se toulá mnoho mrtvých lidí.
  Forrest Carter, Škola Malého stromu
  Zdroj: http://www.citarny.cz/

 • Básničky pro děti
 • Fantasy pro děti

  Je zajímavé a charakteristické, jak se magické představy začaly od konce předminulého století převlékat do představ vědeckofantastické literatury Sir Artur C Clarke (1917-2008) tvrdil, že jakoukoli dostatečně pokročilou technologii nelze odlišit od kouzel. To samozřejmě platí i pro fantasy knihy pro děti. 

 • Komiks pro děti