sedlcany fotbalek 2016 1

Dvanáctý ročník finále sedlčanské čtenářské ligy ve fotbale neměl poražených. Duel dětských čtenářů tamní knihovny se spisovateli a ilustrátory jejich oblíbených knížek skončil remízou i po penaltovém rozstřelu. Děti tak ukázaly, že vedle čtení jim jde dobře i sportování.

Již tradičně dostaly sedlčanské děti od knihovny za odměnu fotbalový zápas. Jako soupeři dorazili úspěšní spisovatelé Michal Viewegh, Miloš Kratochvíl, Miroslav Žamboch, autorky časopisu Sluníčko Eva Bavorová a Andrea Popprová, členové skupiny Hlava nehlava z bývalé Literární akademie Zuzana Frantová Pomykalová, Petra Poliaková Juklová a David Šváb či autor mnoha tváří Martin Zborník.

Děti od začátku ucpaly střed pole, ovšem Eva Bavorová přesto dokázala dotlačit míč do branky a spisovatelé hrající pod názvem Adelité (Autoři DĚtské LITEratury) v poločase vedli. Brzy po změně stran ale vyrovnal krásnou střelou do horního růžku branky Vašek Křesina. Spisovatelé se nedali a Eva Bavorová vstřelila svůj druhý gól, navíc se trefil i Michal Viewegh.

Čtenáři podporovaní kouzly čarodějnice Zubejdy, která v rámci své návštěvy na festivalu Májový svět byla patronkou utkání, se však v závěru zmohli na odpor.
Nejprve Ríša Hončík střelou mezi nohy brankáře zařídil snížení a o srovnání se postarala dorážkou Lída Křesinová. Zápas tak dospěl do penaltového rozstřelu.
V něm Adelité znovu vedli, ovšem čtenáře zachránila úplně posledním pokusem knihovnice Alena Budková, která zařídila srovnání na 4:4, když se postupně vystřídali úplně všichni účastníci zápasu. Nakonec se tak o dort v podobě fotbalového hřiště podělily oba týmy.

sedlcany fotbalek 2016 2

Kompletní fotogalerie z fotbálku >> ZDE Májový svět

Ačkoli zápas neměl poraženého, měl vlastně dva vítěze. A to především proto, že oba týmy jen těsně unikly velkému dešti, který se snesl na hřiště jen pár minut po konci zápasu. Děti navíc mohly osobně potkat autory svých oblíbených knížek a získat od nich podpisy.

A autoři zas poznali své čtenáře, protáhli kosti unavené sezením u psacích stolů a také měli možnost podebatovat v senzační sedlčanské knihovně, která patří mezi nejlepší v republice.

A už nyní je jasné, že 16. září 2017 se všichni znovu opět sejdou. Přidejte se k nám!!!
Knihovna Sedlčany: https://www.knihovna-se.cz/

Foto: Martin Zborník

 


Inspirující myšlenky...

Žijeme ve zvláštních časech, kdy mladí i staří jsou vzděláváni ve lži a ten, který se odváží říkat pravdu, je nazýván šílencem či bláznem. Přístup k moci by měl být proto zakázán těm, kteří jí milují, nejen proto že taková láska je duševní porucha, ale protože moudří lidé mluví jen když mají co říci. Ti lidé, kteří se narodili jako muži, ale žili špatně a neprospěšně, se ve svém převtělení vrátí na zem jako ženy.
Platón (427 – 347)