sedlcany fotbalek 2016 1

Dvanáctý ročník finále sedlčanské čtenářské ligy ve fotbale neměl poražených. Duel dětských čtenářů tamní knihovny se spisovateli a ilustrátory jejich oblíbených knížek skončil remízou i po penaltovém rozstřelu. Děti tak ukázaly, že vedle čtení jim jde dobře i sportování.

Již tradičně dostaly sedlčanské děti od knihovny za odměnu fotbalový zápas. Jako soupeři dorazili úspěšní spisovatelé Michal Viewegh, Miloš Kratochvíl, Miroslav Žamboch, autorky časopisu Sluníčko Eva Bavorová a Andrea Popprová, členové skupiny Hlava nehlava z bývalé Literární akademie Zuzana Frantová Pomykalová, Petra Poliaková Juklová a David Šváb či autor mnoha tváří Martin Zborník.

Děti od začátku ucpaly střed pole, ovšem Eva Bavorová přesto dokázala dotlačit míč do branky a spisovatelé hrající pod názvem Adelité (Autoři DĚtské LITEratury) v poločase vedli. Brzy po změně stran ale vyrovnal krásnou střelou do horního růžku branky Vašek Křesina. Spisovatelé se nedali a Eva Bavorová vstřelila svůj druhý gól, navíc se trefil i Michal Viewegh.

Čtenáři podporovaní kouzly čarodějnice Zubejdy, která v rámci své návštěvy na festivalu Májový svět byla patronkou utkání, se však v závěru zmohli na odpor.
Nejprve Ríša Hončík střelou mezi nohy brankáře zařídil snížení a o srovnání se postarala dorážkou Lída Křesinová. Zápas tak dospěl do penaltového rozstřelu.
V něm Adelité znovu vedli, ovšem čtenáře zachránila úplně posledním pokusem knihovnice Alena Budková, která zařídila srovnání na 4:4, když se postupně vystřídali úplně všichni účastníci zápasu. Nakonec se tak o dort v podobě fotbalového hřiště podělily oba týmy.

sedlcany fotbalek 2016 2

Kompletní fotogalerie z fotbálku >> ZDE Májový svět

Ačkoli zápas neměl poraženého, měl vlastně dva vítěze. A to především proto, že oba týmy jen těsně unikly velkému dešti, který se snesl na hřiště jen pár minut po konci zápasu. Děti navíc mohly osobně potkat autory svých oblíbených knížek a získat od nich podpisy.

A autoři zas poznali své čtenáře, protáhli kosti unavené sezením u psacích stolů a také měli možnost podebatovat v senzační sedlčanské knihovně, která patří mezi nejlepší v republice.

A už nyní je jasné, že 16. září 2017 se všichni znovu opět sejdou. Přidejte se k nám!!!
Knihovna Sedlčany: https://www.knihovna-se.cz/

Foto: Martin Zborník

 

Inspirující myšlenky...

Omezená mysl dává průchod beznaději. A beznaděj slabosti a slabost je zlo... Když jim v televizi řeknou, že hovno je dobrý a voní po vanilce (a hollywoodská produkce k tomu nemá daleko), oni ho sežerou... Krédem západní civilizace je vládnout a kontrolovat. Podle mne Západ a jeho rozum je ta choroba!
Henry Rollins, Rozhovory