tabook knihy baobab

Festivalová setkávání jako je literární Tabook jsou pro všechny potřebná a je moc dobře, že Boaobabu se festival podařilo rozjet. Akce probíhaly po celém městě, dojem celkový příjemný. Jen se domnívám, že trochu méně politiky by festivalu neuškodilo. Prosazování té jedině správné ideologie lidi zbytečně rozděluje a knihy mají naopak lidi spojovat, alespoň ty chytré.

Pár postřehů o dobrých knihách... V oblasti dětské literatury se z větších nakladatelů zúčastnil Host a Argo, ovšem nápady a výtvarně vede jasně Baobab a za ním je Raketa. Festivalovy Bedekr byl zadarmo a dokonce v několika obálkách, každý si mohl vybrat.

12 ukolebavek baobab

Z knížek pro děti se ukázala zajímavá knížka 12 ukolébavek, jakési pokračování malých solitérů různých autorů o kterých jsme psali v článku Dvanáct nejjmenších pohádek Baobabu.
http://www.citarny.cz/index.php/nove-knihy/knihy-pro-deti/prvni-cteni/4612-dvanact-nejmensich-pohadek-baobabu  

cirkus ulice urbankova

Knížka Cirkus ulice
není tak úplně nový nápad Dagmar Urbánkové. Už v roce 1993 vyšla prostříhaná a parádně vymyšlená kniha Květy Pacovské u Michaela Neugebauera v nakl. a. s. Gossau Zürich. Jenže to tiskli v Hong Kongu a bylo to velmi drahé. Nyní se podobný husarský kousek povedl v Baobabu po letech tiskem v tiskárně Protisk v Českých Budějovicích za poměrně velmi příznivou cenu.

zavrel sen o benatkach

Sen v Benátkách je knížka vynikajícího Štěpána Zavřela, kterého konečně připomnělo nakladatelství Labyrint/Raketa.

Sen malého chlapce o záchraně Benátek už něco pamatuje, ale výtvarně je nadčasový. Toto nakladatelství má rovněž pěkné pokračování Doktor Racek – Cesta kolem světa za 31 písmen od tandemu Milada Rezková a Lukáš Urbánek.
A pokračují ve vydávání Petra Síse, v říjnu 2016 vyjde Komodo. Tak se máme na co těšit.

 tabook horvath 3
Pořádající nakladatelství Baobab a G plus G jsou jistě pravé terno i pro město Tábor a tím i Juraj Horvath.


www.tabook.cz / www.facebook.com/FestivalTaBook