Už jste zaregistrovali, že jak IDNES tak Lidovky a další noviny nabízejí zdarma stažení zpráv do ečtečky Kindle? To by nebylo špatné, jako to, že vám posílají zprávy předem předžvýkané. Pustí vám jen to, co chtějí abychom věděli. Říkají tomu předvýběr.

Podobným způsobem začal nedávno propagovat své předžvýkané zprávy Wasington Post na platformě Topicly.
Ale už na první pohled se zdá, že takový způsob si oblíbence nenajde. Zjednodušení neznamená vždy zlepšení.

V Česku tzv. podsouvání názoru sílí zvláště před volbami.
Tentokrát pravicovým poltikům dochází, že volby nemusí dopadnout tak, jak si přejí. Osobně se obávám, že dopadnou zcela katastrofálně pro všechny dominantní politické strany. Hlavní důvod je v tom, že lidé už mají politiků, jejich slibů a hlavně asociální politiky plné zuby.

Proto je třeba být opatrný na jakékoliv informace z velkých mainsteramových novin.
Neříkají vám pravdu a budou vám stále sdělovat to, co je důležité pro majitelé těchto novin, podle toho ke kterým politickým stranám mají nejblíž. A Kindle (a nejen on) spolu s tzv, předvýběrem zpráv tomu má pomoci. A právě před volbami platí víc jak jindy, že mainsteram není důvěryhodný!!

Jak tvrdíval prof.Macháček: Kdo je liný se vzdělávat a hledat neustále souvislosti, odsuzuje sám sebe k věčné hlouposti.

Doporučujeme článek: I manipulovat se musí umět

Inspirující myšlenky...

Pravdou je: máme být bídní a jsme. Přitom hlavním zdrojem nejvážnějšího zla, které člověka potkává, je člověk sám: homo homini lupus neboli člověk člověku vlkem, jak pravil Plautus v Komedii oslovské z roku 495. Kdo správně pochopí tuto tezi, uvidí svět jako peklo, které převyšuje peklo Dantovo tím, že ďáblem musí být jeden druhému, k čemuž je ovšem jeden vhodnější než druhý. Před všemi pak stojí arciďábel v podobě někoho vyššího, který statisíce lidí žene proti sobě a volá k nim: „Utrpení a umírání je vaše určení: tak na sebe střílejte z pušek a kanónů!“ a oni to dělají.
Arhur Schopenhauer, Svět jako vůle a představa