Místopředseda Evropského parlamentu za Piráty Marcel Kolaja se na svém FB chlubí svým vystoupením ve Výboru pro mezinárodní obchod a ochranu spotřebitele, kde se přimlouval za zachování znevýhodnění českých zemědělců a odmítnutí návrhu Zákona o potravinách. Lživě tvrdil, že by to způsobilo zvýšení cen potravin a jejich nižší kvalitu. Vyslovil obavu, že by došlo ke zbrzdění evropské integrace a narušení jednotného trhu. Vůbec mu nevadí dovozy vysoce dotovaných druhořadých potravin ze Západní Evropy a ze zemí mimo unii, kde se hygienické ani sociální podmínky EU nedodržují. Kope za nadnárodní korporace proti občanům České republiky.

Učitelka učí děti, že 2+2 jsou 4 a na konci dostane... Dnes už skoro standard, který zde nastavili za posledních 15 let skoro všechny politické strany. Úpadek vzdělávání je evidentní a šílený. Vytváří se společnost tupých a nemyslících lidí. Idiocracy začíná být realitou.

Nechť je toto video i vzpomínkou na vynikajícího Ladislava Chudíka, který Jaroslava Seiferta znal a často si s ním dopisoval.
Kniha Tichý dvojhlas. Jaroslav Seifert, Staroměstký orloj. Čte Ladislav Chudík Ilustrace Oldřich Kulhánek Hudba: Rhapsody on a Theme of Paganini Var.XVIII - Rachmaninoff. Hraje Milan Klavírista KNIHA: Tichý dvojhlas | Jaroslav Seifert, Ladislav Chudík | Vydalo PRO, Banská Bystrica, 2011
Tichý dvojhlas Jaroslava Seiferta a Ladislava Chudíka, slova, která jsou lékem

Vynikající kniha známého malíře Alfreda Kubina je vyjimečná nejen v tom, že je jediná, kterou napsal, ale především nás zaujme obsahem a vypravěčským stylem. Fungování ideální společnosti v ideálním státě není sice ve světové literatuře ničím novým, ale Kubin toto téma zvládnul velmi originálně.
Země snivců. Utopie, sny a dnešní realita. Fantastická kniha slavného rakouského malíře Alfreda Kubina

Vladimír Holub (*1912 – †1995) Jeho koláže, asambláže, ready-mades, návrhy tapiserií pro ruční tkaní a zejména nápadité kovové, kamenné, dřevěné nebo papírové objekty vzbudily – ve shodě s jeho osudem až po jeho smrti – větší pozornost zahraničních muzejníků, vystavovatelů a sběratelů. Kdo se směje naposled, těžko chápe.
Komu není rady, tomu nutno pomoci. (z opravených přísloví VH, 1970)

Osvětim osvobodila Rudá armáda a ne jak o tom informuje moderátor Drahoňovský z České televize, že Sověti tam DORAZLI. Objevují se ještě zrůdnější informace. Německý Der Speigel tvrdí, že Osvětim osvobodili Američané a totéž tvrdí americká ambasáda v Dánsku.