kallay don quichot

Již před časem vydalo slovenské nakladatelství Buvik titul Vladimíra Hulpacha Pribehy zo Shakespeara a nyní tuto řadu pokračuje titulem Pribehy Dona Quichota, které rovněž převyprávěl Vladimír Hulpach.
Ať už jsme nebo nejsme stoupenci převyprávění klasických děl, nutno přiznat, že doprovodné ilustrace obou titulů od Dušana Kállaye jsou skvostné a že knížky působí velmi příjemně a rozhodně mohou být pomůckou studentům, kteří zkrácená a převyprávěná díla uvítají.

Pribehy Dona Quichota / prevyprávěl Hulpach / Ilustrace Dušan Kallay / vydal Buvik, 2017

kallay don quichot sancho panza


shakespeare 450 1
Inspirující myšlenky...

Zbraně neposkytnou bezpečí, vlády nebudou schopny pomoci, věda nenajde odpovědi. Ta bouře bude zuřit, až všechny květy kultury budou zašlapány a všechno lidské bude v obrovském chaosu srovnáno se zemí. Takové vidění jsem měl, když jméno Napoleon nebylo ještě známé; a takové vidění mám nyní a každou hodinu je zřetelnější. Můžete říci, že se mýlím? Věk temna, který má přijít, zakryje černým příkrovem celý svět; nebude úniku, nezbudou žádná útočiště, až na ta, která jsou tak skrytá, že je nelze najít, nebo tak skromná, že nestojí za povšimnutí. A Šangri-La smí doufat, že na ně budou platit oba tyto předpoklady.
J. Hilton, Ztracený obzor