nobel albert prize

Byl geniální, umanutý a uznával ho celý svět. Jmenoval se Alfred Bernhard Nobel (1833 - 1896). Za svůj život zrealizoval více než sto patentů převážně v oboru chemie. Podmanil si nevypočitatelnou energii nitroglycerinu, když ji svázal s netečnou silou specifické hlinky. Tak světu objevil dynamit.

 bellamy david bbc

David Bellamy byl uznávaným botanikem, autor 45 knih, představil kolem 400 programů v BBC. Když veřejně řekl, že nevěří, že lidské bytosti způsobily globální oteplování byl v BBC zlikvidován stejně jako to dělali komunisti u nás lidem s jiným názorem.

volby-propaganda-koukolik
Propaganda je pokus nějaké autority, například státní, církevní nebo stranické, o něčem přesvědčit co největší lidské skupiny, jimž říká „cíl“. Propaganda často nadsazuje. Lhát může, ale nemusí. Nátlak propagandy bývá různě velký. Propaganda užívá postupy, které dokáží přimět lidské skupiny k povolnosti a souhlasu. Smyslem propagandy je dosažení nebo udržení politické moci.

browne uprk rozumy
Politicky korektní lidé věří, že člověka lze předělat na soucitného, nesobeckého, tolerantního tvora, který se cítí být občanem světa spíš nežli své vlasti. Politicky nekorektní lidé připouštějí, že kultura a společnost se dají zlepšovat - například v přístupu k ženám a homosexuálům - ale zároveň věří, že existují meze toho, nakolik lze lidskou povahu přeměnit, a že některé vady je třeba přijmout, ba že dokonce mohou být i užitečné.

cucui konec stribrneho veku stari

Spisovatel Cucui v duchu některých japonských rituálů vytváří společnost, která nutí občany starší 70let, aby se vzájemně vyvražďovali. Jenže i v reálném světě se objevují podobné nápady jako v tomto románu. V říjnu 2019 prohlásila bývalá šéfka MMF Lagardeová: "Staří lidé žijí příliš dlouho a je to riziko pro globální ekonomiku, něco se s tím musí udělat."

kutilek lomborg klima planeta
Rád bych připomenul, že mít automobil je normální a mít děti je taky normální. Mít doma v mrazáku maso a jíst ho je normální. Mít uhlíkovou stopu je také normální, aspoň tedy v normálním světě, který se nám snad přes všechny zádrhele podaří uchránit.