cucui konec stribrneho veku stari

Spisovatel Cucui v duchu některých japonských rituálů vytváří společnost, která nutí občany starší 70let, aby se vzájemně vyvražďovali. Jenže i v reálném světě se objevují podobné nápady jako v tomto románu. V říjnu 2019 prohlásila bývalá šéfka MMF Lagardeová: "Staří lidé žijí příliš dlouho a je to riziko pro globální ekonomiku, něco se s tím musí udělat."

savant autista
Jsou víc než geniové a říkáme jim Savanti. Jsou jedním z nejzáhadnějších fenoménů přírody. Tito lidé trpí většinou vážnou vývojovou duševní poruchou, jsou často mentálně retardovaní a mohou mít i velmi nízké IQ. Přesto ale disponují geniálními schopnostmi teoreticky odporujícími jejich postižení.

zbavitel dusan moudrost starych indu
Velmi poučná kniha Dušana Zbavitele, českého předního indologa o souvislostech indické kultury, náboženství a historie. Doporučuji všem, kteří si chtějí srovnat myšlenky, než vysloví cokoliv týkající střetu kultur v euroamerické civilizaci.

volebni pravo zen ve svete
Osmý březen je každoročně oslava rovnoprávnosti žen v jakékoliv společnosti. Proto si společně připomínáte odvahu patnácti tisíc amerických švadlen, které 8. března 1908 v New Yorku vyšly do ulic v průvodu městem, aby demonstrovaly za volební právo žen, lepší pracovní podmínky a zákaz práce dětí.Osmý březen je každoročně oslava rovnoprávnosti žen v jakékoliv společnosti.