deti televize reklama

Fakta, která jsou jasná každému uvažujícímu člověku, se začínají zviditelňovat veřejně. Ne však na oficiálních médiích, ale na nezávislém internetu, který si lidé píši sami. Díky tomu občas probleskne i ve větších novinách skrytá zpráva, potvrzující zhoubnost sledování TV u dětí.

Je již zcela jasné, že kritickou dobou, kdy se zásadním způsobem rozvíjí mozek, jsou první tři roky života. V této době potřebují děti vstupovat do obezřetné interakce se svými rodiči a ne s imbecilnimi programy a lidmi na tv obrazovce.


Jinými slovy, chcete-li mít z dětí blbečky, posaďte je k televizi
Jak píše Sarah Boseley, health editor Guardianu, lékaři a vláda by měla určit limity, jako jsou určovány pro alkohol, na dobu po níž se smějí děti dívat na obrazovky, a děti mladší tří let by se na televizi neměly dívat vůbec. Je to smutné, když by měl stát stanovavt nějaké limity směrem k výchově, ale většina rodičů si vůbec neuvědomuje nebezpečí, když dítě posadí k televizi.
Analytický článek ve vědeckém časopise Archives of Disease in Childhood totiž varuje, že obsese dětí s televizí, počítači a hrami na obrazovce poškozuje jejich psychický vývoj a způsobuje jim i dlouhodobé fyzické poškození.

Dnes už existují jistá skrytá doporučení v Americe, v Kanadě a v Austrálii omezují dobu, po niž mají být děti vystavovány obrazovkám.
V průměru tráví britský teenager civěním na obrazovku doma šest hodin denně - do toho se nepočítá čas ve škole. V severní Americe to je téměř osm hodin denně. Avšak záporný vliv na zdraví vzniká za dvě hodiny sezení u obrazovky: vzniká dlouhodobé riziko obezity a problémů se srdcem.
Americké ministersto zdravotnictví se nyní snaží prosazovat omezování přístupu dětí a mladistvých k obrazovkám jak zásadní zdravotní prioritu. Podle amerického zdravotnictví by děti ve věku 0 až 2 let neměly být vystavovány obrazovkám vůbec a přístup k obrazovkám pro starší děti do 16 let by měl být omezen na dvě hodiny denně. Děti by neměli ve svém pokoji mít žádné obrazovky.

Nutno ale poznamenat, že v praxi to v USA ani v Kanadě není nikde vidět. 
Právě naopak. Vliv médií na malé děti neobyčejně silně narůstá, podobně jak se o to snaží Česká televize vybudování speciálního bulvárního kanálu pro malé děti. I když reklama na některých kanálech není tak otevřená, skrývá se přímo v jednotlivých programech. A o to je horší. Podobný způsob zavádí například Česká televize na Déčku, včetně zpráviček, které jsou do nebe manipulovatelné a vyloženě propagandistické. ZDE

Problém je ale hlavně doma. Hodně rodičů by samo potřebovalo převýchovu a pravidelné dovzdělávání.  
Jo to stejná skupina lidí, která vám bude tvrdit, že po skončení školy se už nebudou muset učit. Možná jestě vzpomínate na podobný výrok nevzdělané herečky Geislerové na vyhlašování Magnesie Litery, takže si opravdu nedělejme iluzie o tom, že máme v Česku kvalitní přístup ke vzdělávání jak na školkách, tak v době dospělosti, jak tvrdí úředníci MŠ. Dnes je výchova ke vzdělávání v rodinách na tak nízké úrovni, že ani školy nezaručí vzdělanější generaci. nehledě k tomu, že se škola i rodina prolíná. Vše v duchu: Nikdo nezůstane pozadu.

Zdroj: https://www.guardian.co.uk/society/2012/oct/09/ban-under-threes-watching-television?INTCMP=SRCH