ministerstvo skolstviEgyptologie nedostala od Akreditační komise ČR povolení a Japanalogie se příští rok nemá otevřít.

Nechce se věřit, co se v tomto zbídačeném státě děje. Dva exkluzivní obory, na které jsme tak hrdi, se ruší. Proč?
Protože prý nesplňují jakési strategie. To není jen výsledek uvažování hloupých úředníků, ale důsledek probíhající tendence podporování jen těch oborů, které na sebe vydělají. Zrůdnost takových "klausovských" úvah je zcela zřejmá a pokud se společnost OKAMŽITĚ nepostaví na odpor, povede k postupné likvidaci většiny humanitních oborů. Budeme jen koloniálním státem nedovzdělaných ekonomů a všehoschopných úředníků.

Egyptologie nedostala od Akreditační komise ČR povolení.
Neudělení potřebného povolení ohrožuje podle egyptologů studium nynějších bakalářů (vedených na specializaci Dějiny a kultura východního Středomoří ve starověku), kteří nebudou moci unikátní obor plnohodnotně dostudovat. Důvodem zamítnutí akreditace je údajně příliš velká orientace na jazykovou výuku, písmo i dějiny – bez nich se však komplexní egyptologický výzkum nedá provádět.

Na Filozofické fakultě nemá být otevřen exkluzivní obor Japonských studií.
Zase jsou tu nějaké, pro (jinou akreditační) komisi bezpochyby zásadní námitky, proč studia napřesrok neotevřít, protože podle jakési strategie něco nesplňují. Důsledek, který hodnotící úředníci nedomýšlejí? Nebude-li výuka, skončí privilegovaný vztah Univerzity Karlovy a japonského císařství, respektive The Japan Foundation, která k nám vysílá japonské lektory na své náklady. Domýšlet by se dalo samozřejmě dál a dál.

http://www.ceskapozice.cz/domov/veda-vzdelavani/kolaps-civilizace-dohnal-sveho-verozvesta-%E2%80%93-egyptologa-bartu