cesty za dobrodruzstvimPatnáct strhujících příběhů o smělých činech průkopnických mořeplavců, cestovatelů, horolezců a letců, kteří posunuli hranice známého světa a lidských možností.

Cesty za dobrodružstvím vyprávějí o patnácti nejvýznamnějších činech posledních pěti století, od prvního obeplutí zeměkoule v roce 1519 po první nonstop let kolem světa horkovzdušným balonem roku 1999. Před čtenářem defilují jména Fernão de Magalhães, James Cook, David Livingstone, Roald Amundsen, Charles Linbergh či Richard Branson. Příběhy jej křížem krážem provedou celým světem a ještě dál. Poputuje na vzdálené ostrovy jižního Tichomoří, do ledových pustin Antarktidy, z africké džungle do australské buše a z impozantních vrcholů Himalájí na nehostinný povrch Měsíce.

Tyto příběhy líčí odvážné mořeplavby, svízelné putování po souši, vyčerpávající výstupy i smrtelně nebezpečné lety balónem, v letadle či kosmické lodi. A živě popisují naděje, obavy, katastrofy i triumfy některých z nejodvážnějších jedinců.

Některé příběhy jsou do knihy zařazeny proto, že mají trvalý vliv na historii nebo že zásadně změnily naše chápání světa. Jiné jsou prostě napínavými zprávami o hrdinství a schopnosti přežít. Všechny jsou pak svědectvím o lidské statečnosti, odhodlání a vytrvalosti  - a naší neukojitelné touze po vědění a nových zkušenostech.
Velké množství barevných kreseb a fotografií zprostředkovává atmosféru heroických činů. Knížka je ideálním dárkem pro všechny malé i velké kluky s duší dobrodruha.

Cesty za dobrodružstvím | Nakladatelství CooBoo 2013 – Albatros Media

Naučné pro mládež – nové knihy

Dinosauři od Pekelného potoka. Vynikající popularizující kniha Vladimíra Sochy

Překvapivé čtivá kniha o posledních dinosaurech, jejich náhlého zániku a neuvěřitelného zmrtvýchvstání v posledních sto ...

Gerald Durrel a jeho nejčtenější kniha O mé rodině a jiné zvířeně

Gerald Durrell (7. ledna 1925 – 30. ledna 1995) zakladatel přírodovědecké stanice na ostrove Jersey mezi Anglié a Francií je dn...

Petr Sís. Strom života o světě Charlese Darwina pro děti

Ilustrovaná kniha Strom života je neobvyklým pohledem Petra Síse do myšlení Charlese Darwina, člověka, který svými úvahami o...

Když se zvířata kamarádí aneb o neobyčejných vztazích zvířat a lidí

J. M. Masson, spisovatel, vědec a především milovník a ochránce zvířat, je znám svými knihami, ve kterých čtenářům na ce...

Cesty za dobrodružstvím, příběhy velkých činů

Patnáct strhujících příběhů o smělých činech průkopnických mořeplavců, cestovatelů, horolezců a letců, kteří posunul...

Inspirující myšlenky...

Když roku 1937 vydávali konzervativní katolíci Klíč k dobré literatuře aneb Seznam knih, knížek a knížeček výborně, dobře neb snažně udělaných téměř obecně žádoucích, užitečných a přístupných myslím čtenářů zdravých, jadrných a nepříliš odborných jako vzor pro lidi katolické, křesťanské a opravdové, z celého Čapkova díla byl zařazen, tedy samozvanými cenzory nebyl zakázán, pouze Zahradníkův rok s mírně pohrdlivou poznámkou, že „před touto knihou Karla Čapka není třeba varovat; patlání se zahrádkou je roztomilá věc“.
Richterová, Sylvie: Eseje o české literatuře