A+ A A-

Krameriova cena 2016. Prestižní novinářská cena pro Petránka, Spencerovou, Neffa, Mikoláše, Hauptvogela, Schneidera

KRAMERIOVA CENA ANM

Asociace nezávislých médií představila novou, ale prestižní novinářskou cenu v České republice. Krameriovou cenu 2016 převzalo 6 opravdu významných novinářů, redaktorů a publicistů:

JAN PETRÁNEK – cena za celoživotní přínos
JAN SCHNEIDER – zvláštní cena za publicistiku

TEREZA SPENCEROVÁ (Literární noviny) – periodický tisk
ONDŘEJ NEFF (Neviditelný pes) – internetová žurnalistika
ROBERT MIKOLÁŠ (Český rozhlas) – rozhlasová žurnalistika
TOMÁŠ HAUPTVOGEL (TV Prima) – televizní žurnalistika

V porotě zasedli:
René Zavoral, generální ředitel Českého rozhlasu
Jaroslav Plesl, šéfredaktor MF Dnes
František Cinger, redaktor Práva
Radomír Pekárek, šéfredaktor První zprávy.cz
Vladimír Skalský, ředitel Slovenského domu
Stanislav Novotný, předseda Asociace nezávislých médií

Více: www.nezavislamedia.cz  

ANM / Asociace nezávislých médií je ze své podstaty sdružení apolitické, nezastává a neprosazuje žádné konkrétní společné politické postoje, názory a zájmy. Jediným důvodem jeho založení a existence je ochrana práva občanů na svobodné šíření a získávání informací, obrana svobody slova, která je vážně ohrožena.
Zakladatelé jsou Stanislav Novotný – předseda, Petr Žantovský, Ondřej Geršl, Jan Korál.

Komentáře  

# simonka 2016-06-20
A víte vy vůbec co dělal soudruh Petránek do roku 1968,když mu okupace otevřela jeho komunistické oči???
Citovat
# Katka 2016-06-19
Petránek a Spencerová si cenu jednoznačně zaslouží. Vždyť stačí číst jen ty dva + Žantovského a pár dalších a víte co se skutečně děje. Poslední ostrovy nezávislé novinařiny, protože např. z České televize se člověku už dělá špatně.
Citovat
# Milena 2016-06-17
Konečně cena z které mám radost. Spencerová a Petránek to je současný vrchol objektivní žurnalistiky. Jaký kontrast z včerejšími zprávami na ČTV, které jsem po 5 minutách musela vypnout.
Citovat
# John 2016-06-17
Když se předávalo ocenění novinářskému doyenovi Janu Petránkovi, stalo se něco nevídaného. Všichni přítomní totiž povstali a dlouholetému novináři se dostalo standing ovation. „Jan Petránek by se měl prohýbat pod cenami, protože to je člověk, který nejenže projevil obrovskou odvahu v roce 1968, a potom i celý normalizační život a vlastně až doteď trpělivě sháněl informace a analyzoval je a pak zveřejňoval,“ zaznělo sálem směrem k Petránkovi.

„I přes mé nemoci, které jsem si uhnal, stále vím, co se stalo včera, a snažím se vědět, co bude zítra. A je mi hrozně líto, že ty manévry NATO v Polsku se obešly bez gruzínské armády, protože, jak se omluvil mluvčí gruzínských vojsk, dostali plané nešťovice... Já jsem si představil, jak se těch 31 tisíc vojáků najednou drbe a jak je pak ten zlořečený Putin okamžitě posype práškem, jako kdysi Mládek chtěl zasypat Jožina z bažin...,“ předvedl Petránek svůj ostrovtip. Podle něj se další generace bude určitě smíchy chytat za břicho kvůli tomu, co ještě všechno „různá média za blbosti vymyslí“.
Citovat