Vše, co zlepšuje schopnost přemýšlet, je sebevzdělávání!

A+ A A-

Příšerky a příšeři – básničky Pavla Šruta

srut_priserky130.jpgTandem Šrut - Miklínová opět zazářil ve světě české knihy pro děti. Po jejich posledních knížkách Verunka a kokosový dědek a Veliký tůdle, právě vychází knížka nová: "Příšerky a příšeři", která opět ukazuje, že knihy pro děti se dají dělat s nápadem, inteligentně a hlavně hravě, přesně tak, jak to cítí Pavel Šrut i Galina Miklínová, kteří rozhodně nepatří k té nekonečné řadě kopírujících spisovatelů a ilustrátorů, kteří do vánočních veršů pro děti jsou schopni vkopírovat reklamu na coca-colu )))

Pro koho je kniha ..
Toť otázka. Ale dle mého je především pro ty, kteří se ještě umí dívat kolem sebe otevřenýma očima. Kniha je sice určena dětem, ale druhá rovina textu i ilustrací mnohé napoví také dospělým. Vtipné narážky, slovní hříčky, pointy, které rozesmějí, ale i zamrazí, osloví jak děti, tak ty, kteří v údivu zjistili, že mají být dospělí v tomto podivném světě.

Knížka je rozdělena na několik částí, které se odlišují jak textově, tak graficky
a jsou skutečnou lahůdkou pro všechny, kteří si nemyslí, že knížky pro děti jsou jsou jen okrajovou záležitostí, jak to omílají někteří znalci literatury. V knížce najdete spoustu básniček: například o fakirovi, mamutovi, o tchořích, mumiích i aligátorech. A věřte, že hlavně děti si je oblíbí, protože Pavel Šrut i Galina Miklínová se umí kolem sebe dívat jejich očima. Oni to totiž opravdu umí.  )))

miklinova priserky1

Šrut, Pavel / Příšerky a příšeři /
Ilustrovala Galina Miklínová / Vydala Paseka 2005 / vázaná, 100x230, 96 stran,

 

 

 

 

 

 

OBRAŤE LIST A ČTĚTE DÁL... Šrut Pavel Miklínová Galina

Napiš svůj názor

Bezpečnostní kód
Obnovit